بهترین متخصص گوش و حلق و بینی

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی : آموزشات متخصص گوش و حلق و بینی مربوط به بررسی ، تشخیص ، درمان و مراقبت‌ های پزشکی بیمارانی که دچار اختلالات گوش ، بینی ، گلو و سر و گردن هستند ، می باشد ؛ علاوه بر موارد ذکر شده فارغ التحصیلان این رشته بر روی سیستم تنفسی ، بیماری‌ های مربوط به حنجره ، سینوس‌ ، ساختار صورت و گردن و غیره نیز تسلط دارد.

دانشجویان رشته تخصص گوش و حلق و بینی ، دوره‌ هایی نیز در زمینه درمان گفتاری و شنیداری طی می کنند.

متخصصان گوش و حلق و بینی ، را با نام پزشکان ENT نیز شناخته می شوند.

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی

دوره تحصیلی متخصص گوش، حلق و بینی

اشخاصی که قصد تحصیل در حوزه تخصصی گوش و حلق و بینی ، را دارند باید پس از گذراندن دوره ۶ ساله ، بین ۲ الی ۴ سال جهت دریافت تخصص آموزش ببینند در نهایت متخصص گوش، حلق و بینی در حوزه هایی که در ذیل به آن ها اشاره شده است فعالیت می کند :

جراحی پلاستیک و زیبایی صورت ، درمان بیماری‌ های سر و گردن ، لارنگولوژی ( حنجره شناسی ) ، گوش و حلق و بینی اطفال ، راینولوژی ( درمان و جراحی بیماری‌ های بینی ، اطراف بینی ، سر و صورت ) و غیره.

جراحی پلاستیک و زیبایی صورت :

متخصص گوش و حلق و بینی توانایی انجام بسیاری از جراحی های زیبایی صورت هم چون جراحی زیبایی بینی، جراحی لیفت صورت ، جراحی  زیبایی گوش و غیره را دارد.

  • لارنگولوژی :

منظور از لارنگولوژی ، ناهنجاری ‌های مربوط به گلو می باشد و متخصص گوش و حلق و بینی توانایی درمان اختلالاتی هم چون گلو درد ، گرفتگی صدا و سینه ، اختال بلع ، رفلاکس (برگشت اسید معده ) و غیره را دارد.

  • متخصص گوش، حلق و بینی اطفال :

متخصص گوش، حلق و بینی اطفال ، توانایی درمان بیماری‌ های اطفال مربوط به گوش و حلق و بینی را دارد.

انتخاب بهترین متخصص گوش و حلق و بینی

زمانی که افراد به دنبال بهترین متخصص گوش، حلق و بینی هستند باید نکاتی را که در ذیل به آن ها اشاره شده است را مد نظر قرار دهند :

  1. گواهی و بوردهای تخصصی پزشک مورد نظر
  2. تحصیل ، آموزش و تخصص وی
  3. زیر مجموعه تخصص پزشک مد نظر
  4. محل مطب متخصص گوش، حلق و بینی مورد نظر
  5. پوشش بیمه ‌ای
تماس با ما