جراحی بینی فانتزی

یکی از پر طرفدارترین مدل های جراحی زیبایی بینی ، جراحی بینی فانتزی می باشد که ۹۰ درصد طرفداران آن را بانوان تشکیل داده اند.

حفظ یا ایجاد تناسبات در صورت ، یکی از مهم ترین فاکتور های زیبایی می باشد. همچنین استاندارد های زیبایی بینی بر اساس اندازه ، شکل و زاویه بینی نسبت به سایر اجزای صورت تعیین می گردد. به همین دلیل برای جراحی بینی فانتزی باید انتظار معقولانه ای از جراح بینی خود داشته باشید.

 

جراحی بینی فانتزی

 

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی فانتزی

قابل توجه است که جراحی فانتزی بینی برای همه چهره ها مناسب نیست و حتی گاهی موجب عدم تناسب در چهره افراد خواهد شد.

یکی دیگر از مهم ترین فاکتور های مهم برای جراحی بینی فانتزی ، دارا بودن بینی استخوانی می باشد. افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند، به دلیل داشتن پوست بینی نازک و همچنین ساختار بینی مستحکم ، بهترین کاندیدا برای این نوع جراحی بینی می باشند. در مقابل افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند علاوه بر ضعیف بودن غضروف بینی آنها ، به دلیل دارا بودن پوست ضخیم هنر دست جراح بینی قابل مشاهده نمی باشد.

تفاوت جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی

اغلب افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند ، همواره در انتخاب جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی مردد هستند. برای انتخاب نوع جراحی بینی مهم ترین عامل پوست بینی می باشد، چرا که همانطور که در بالا نیز توضیح داده شد نقش بسزایی در نتیجه نهایی خواهد داشت.

یکی دیگر از مهم ترین تفاوت های جراحی بینی طبیعی و فانتزی در زاویه بین لب بالا و نوک بینی می باشد. در بینی های فانتزی این زاویه حداقل ۱۰۵ درجه می باشد و در نهایت نوک بینی سر بالا تر و بینی با قوس بیشتری همراه است. اما بینی های طبیعی ، معمولا دارای قوس چندانی نیستند، زاویه بین نوک بینی و لب بالا در این نوع بینی حدود ۱۰۵ – ۹۰ درجه می باشد.

قبل از انجام جراحی بیني فانتزی ، در انتخاب بهترین جراح بینی فانتزی حتما بررسی های لازم را انجام دهید؛ چرا که در نتیجه نهایی تاثیر مستقیم دارد و چنانچه در انتخاب جراح بینی فانتزی دقت لازم را نداشته باشید ، ممکن است نیاز به جراحی بینی ترمیمی پیدا کنید.

درباره دکتر زارع

دکتر اسماعیل زارع- جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهار × پنج =

تماس با ما