عمل جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی : در دنیای امروز ، افراد توجه بسیار زیادی به زیبایی چهره شان نشان می دهند و همواره به دنبال راهی برای زیباتر شدن هستند از این رو تصمیم به انجام انواع جراحی های زیبایی صورت می گیرند ؛ در بین جراحی های زیبایی صورت ، جراحی زیبایی بینی طرفداران بیشتری به خود اختصاص داده است ؛ چرا که بینی ، نسبت به دیگر اعضا صورت در مرکز توجه بیشتری قرار گرفته و تاثیر آن نیز در زیبایی چهره بسیار بیشتر است. ( عمل بینی در تهران )

جراحی بینی نیمه فانتزی

از ویژگی ظاهری بینی های نیمه فانتزی ، می توان به این نکته اشاره کرد که این دسته از بینی ها ، ترکیبی از بینی های طبیعی و فانتزی هستند ؛ به این گونه جراح بینی در حین انجام جراحی بینی نیمه فانتزی تلاش می کند تا علاوه بر حفظ ظاهر طبیعی بینی بر روی آن کمی قوس ایجاد کرده و نوک آن را نیز کمی سربالا کند.

در حالت کلی می توان گفت قوس و سربالایی شدن نوک بینی در بینی های نیمه فانتزی به اندازه بینی های فانتزی نیست و از آن بسیار کمتر می باشد.

یکی از نکات بسیار مهم در جراحی زیبایی بینی ، میزان فاصله بین لب بالایی و بینی می باشد ، هنگامی که جراح بینی بخواهد جراحی بینی نیمه فانتزی انجام دهد ، این فاصله را به 90 الی 100 درجه می رساند.

 

جراحی بینی نیمه فانتزی

 

تفاوت میان بینی عروسکی و فانتزی چیست ؟

بینی های فانتزی ، در میان مردم با اصطلاح بینی عروسکی شناخته می شوند ؛ بنابراین ، باید ذکر کرد که این دو مدل بینی ، یکی بوده و تفاوتی با یکدیگر ندارند.

فرق بینی فانتزی و نیمه فانتزی چیست ؟ 

همانطور که می دانید ؛ بینی های فانتزی ، دارای قوس بوده و نوک بینی شان نیز سربالا می باشد ؛ بینی های نیمه فانتزی نیز این خصوصیات را دارند ، اما میزان قوس ایجاد شده و همچنین سربالایی نوک بینی در آن ها ، بسیار کم تر از مدل فانتزی خواهد بود ؛ در واقع بینی های نیمه فانتزی ، در میان بینی های طبیعی و فانتزی قرار می گیرند.

بینی طبیعی و نیمه فانتزی

در ذیل ، به یکی از پرتکرار ترین سوالات متقاضیان جراحی زیبایی ، پاسخ خواهیم داد ؛ با ما همراه باشید.

بینی طبیعی بهتره یا نیمه فانتزی ؟ همانطور که گفته شد ؛ بسیاری از افراد در این باره از ما می پرسند که بینی طبیعی بهتر است یا نیمه فانتزی ؟ در پاسخ به این پرسش ، باید ذکر شود که تفاوت میان بینی های طبیعی و نیمه فانتزی ، تنها در فرم ظاهری آن ها می باشد که آن نیز بر طبق سلیقه و چهره افراد انتخاب می گردد ؛ بنابراین ، می توان ذکر کرد این دو مدل بینی ، نسبت به یکدیگر ارجحیت ندارند ؛ تنها به افراد متقاضیان جراحی زیبایی ، توصیه می گردد با توجه به صورت و اعضای آن ، مدل بینی خود را انتخاب کنند و در این باره ، از پزشک معالج خود راهنمایی گرفته و به پیشنهادات ایشان گوش فرا دهند.

جراحی بینی استخوانی

ویژگی بینی های استخوانی عبارت اند از : قوز یا برآمدگی ، پوست نازک و غضروف محکم.

با توجه به ویژگی های فوق این نوع از بینی ها مناسب ترین کاندید جهت انجام جراحی بینی نیمه فانتزی و فانتزی هستند ؛ چرا که تغییرات بسیاری را می توان در آن ها اعمال کرد و اندازه آن ها را نیز می توان بسیار کوچک کرد.

در حالی که بینی های گوشتی ، به هیچ وجه کاندید مناسبی جهت انجام جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی نمی باشند.

بسیاری از افرادی که دارای بینی استخوانی هستند در رابطه با برگشت پذیری قوز بینی شان اظهار نگرانی می کنند ؛ در این رابطه باید بگوییم که جای نگرانی وجود ندارد ؛ چرا که احتمال برگشت پذیری قوز بینی های استخوانی بعد از عمل زیبایی بینی نزدیک به صفر است.

بهترین سن جراحی زیبایی بینی

در علم پزشکی ، توصیه می شود جراحی زیبایی بینی بعد از 18 سالگی یعنی بعد از پایان سن بلوغ انجام گیرد چرا که رشد بینی با اتمام سن بلوغ متوقف می شود ؛ علاوه بر آن غضروف های بینی تا سن بلوغ وظیفه کنترل رشد دیگر اعضا صورت را نیز بر عهده دارند ؛ بنابراین اگر جراحی زیبایی بینی در سنین پایین تر انجام شود باعث بروز اختلال در رشد دیگر اعضا صورت می شود.

 

جراحی بینی نیمه فانتزی

 

اقدامات بعد از جراحی بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

خوابیدن بر روی شکم و پهلو بعد از جراحی زیبایی بینی ، باعث وارد شدن فشار به صورت و بینی می شود به همین علت جراح بینی به بیمارانی که جراحی بینی انجام داده اند توصیه می کند تا مدتی طاق باز بخوابند.

قرار دادن دو بالش در زیر سر و ساختن زاویه 30 درجه در حین استراحت و خواب ، کمک شایانی به کاهش تورم بعد از عمل بینی می کند بنابراین در حین خواب دو بالش در زیر سر خود قرار دهید.

استفاده از کمپرس یخ بعد از عمل بینی

بروز تورم و کبودی بعد از جراحی زیبایی بینی ، بسیار طبیعی می باشد و نگران کننده نیست ؛ زیرا با مرور زمان از بین می رود اما بیماران برای تسریع بخشیدن به آن می توانند از کمپرس یخ استفاده کنند ، اما باید دقت کنند که کمپرس یخ را بر روی بینی خود قرار ندهند ؛ بلکه آن را در اطراف بینی بگذارند.

رژیم غذایی بعد از عمل زیبایی بینی

توصیه می شود بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، در روزهای ابتدائی بعد از عمل بینی غذاهای نرم و آبکی را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

کاهش یا حذف نمک و ادویه از رژیم غذایی افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند کمک شایانی به کاهش تورم بعد از عمل بینی می کند.

یکی دیگر از مورادی که مصرف آن در کاهش تورم بعد از عمل بینی ، موثر است استفاده از آب آناناس و آب کرفس می باشد ؛ بنابراین بهتر است بیماران برای تسریع بخشیدن به دوره نقاهت جراحی بینی ، از این موارد استفاده کنند.

استحمام بعد از عمل بینی

معمولا توصیه می شود افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند تا مدتی از شستن سر خود اجتناب کنند ؛ زیرا گچ بینی نباید خیس شود اما شستن گردن به پایین ایرادی ندارد ؛ بهتر است بیماران بهترین زمان جهت استحمام را از جراح بینی خود بپرسند.

هزینه جراحی زیبایی بینی

قیمت مشخصی برای جراحی زیبایی بینی ، وجود ندارد زیرا فاکتورهای بسیار زیادی بر روی قیمت آن تاثیر گذار هستند از این رو بیماران ابتدا باید تحت معاینه قرار گیرند ، سپس هزینه جراحی زیبایی بینی آن ها مشخص می شود.

  • آیا بیمه هزینه جراحی زیبایی بینی ، را متقبل می شود ؟

بیمه ، هیچ هزینه ای را بابت جراحی های زیبایی پرداخت نمی کند.