بهترین متخصص گوش و حلق و بینی

تخصص گوش و حلق و بینی ، یکی از مهم ترین تخصص های شاخه پزشکی می باشد که مرتبط با راه هوایی و تنفس انسان است. به متخصص گوش و حلق و بینی اصطلاحا ENT نیز گفته می شود. این پزشکان در زمینه بیماری و مشکلاتی که برای گوش، بینی، گلو، سر و گردن رخ می دهند تخصص دارند. ( عمل بینی در تهران )

متخصص گوش و حلق و بینی می تواند تخصص خود را در یکی از زمینه های زیر گسترش دهد :

 1. لارنگولوژی ( جراحی حنجره و درمان بیماری های حنجره )
 2. اطفال
 3. جراحی گوش یا اتولوژی
 4. جراحی سر و گردن
 5. جراحی بینی یا راینولوژی که شامل جراحی سینوس یا سینوزیت می شوند.
 6. جراحی زیبایی صورت و بینی

متخصص گوش و حلق و بینی

نحوه انتخاب متخصص گوش و حلق و بینی

 • یکی از راحت ترین روش های انتخاب متخصص گوش و حلق و بینی خوب ، پرس و جو از دوستان ، آشنایان و اطرافیان خود می باشد.
 • همچنین می توانید به کمک جستجو در گوگل ، تعدادی از متخصصین گوش و حلق و بینی را پیدا کنید.
 • شما می توانید به منظور بررسی سوابق تحصیلی و همچنین رزومه کاری پزشک ، به سایت ایشان مراجعه نمایید.
 • پس از انتخاب پزشک می توانید به مطب رفته و جلسه مشاوره ای با پزشک بگذرانید.
 • همچنین با بیمارانی که در مطب حضور دارند ، صحبت کنید و میزان رضایت آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

ویژگی های متخصص گوش و حلق و بینی خوب

متخصص باید با صبر و حوصله، پاسخگوی تمام سوالات بیمار باشد تا اعتماد بیمار را جلب نماید. پزشک باید بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود ، بهترین روش درمانی را برگزیند و سلامت بیمار را در اولویت قرار دهد. پزشک موظف است تمام سوابق بیماری و میزان سلامت جسمانی فرد را بسنجد و برای درمان فرد وقت کافی بگذارد.

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران

دکتر اسماعیل زارع ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، یکی از بهترین ها در این زمینه در استان تهران می باشند ؛ ایشان ، سالیان بسیاری است در این زمینه در حال فعالیت هستند ؛ از این رو ، تجربیات زیادی را کسب کرده اند ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ایشان ، می توانید به صفحه درباره دکتر سایت مراجعه نمایید.

جراحی زیبایی بینی

متخصص گوش و حلق و بینی علاوه بر درمان بیماری های گوش، حلق، بینی، سر و گردن می تواند، جراحی زیبایی بینی نیز انجام دهد. به طور کلی جراحی بینی با دو هدف زیبایی و درمانی انجام خواهد شد.

در جراحی بینی درمانی تنها مشکلات عملکردی بینی برطرف می شود ؛ اما در جراحی زیبایی بینی ، ایرادات ظاهری بینی چون قوز یا کجی اصلاح خواهد شد.

متخصص گوش و حلق و بینی قادر است هر دو جراحی بینی درمانی و زیبایی را به صورت همزمان انجام دهد. لازم به ذکر است هزینه جراحی درمانی بینی را بیمه متقبل خواهد شد، اما برای انجام جراحی زیبایی بینی ، بیمه هیچ هزینه ای پرداخت نخواهد کرد.

 

متخصص گوش و حلق و بینی

 

تمپانوپلاستی و تمپانوماستوئیدکتومی

عمل جراحی تمپانوپلاستی ، جهت ترمیم پارگی پرده گوش انجام می گیرد ؛ عمل جراحی تمپانوماستوئیدکتومی ، زمانی انجام می شود که استخوانچه گوش میانی نیز دچار آسیب دیدگی شود.

جراحی تیروئید

در مواقعی که تنها مشکل غده تیروئید ، از لحاظ عملکردی ( کم کاری یا پرکاری تیروئید ) باشد ؛ متخصص گوش و حلق و بینی ، با روش دارو درمانی به رفع مشکلات به وجود آمده ، می پردازد ؛ اما در صورتی که در عصب حنجره ، غده مشاهده شود ؛ انجام جراحی تیروئید ، الزام می یابد.

جراحی انحراف بینی

تیغه سپتوم ؛ در ناحیه جلویی بینی در میان حفره های آن قرار دارد ، در صورتی که این تیغه کج باشد ، می گوییم ؛ فرد ، دچار انحراف بینی است ؛ حال اگر انحراف تیغه داخلی بینی ، شدید باشد ؛ به طوری که با دارو درمانی قابل درمان نباشد ؛ انجام جراحی انحراف بینی ، الزام می یابد.

جراحی ترمیمی بینی

هدف از انجام جراحی ترمیمی بینی ، بازسازی و اصلاح ایراداتی است که در طی عمل جراحی بینی قبلی ، به وجود آمده یا در حین انجام آن ، برطرف نشده است ؛ به علت محدودیت های موجود در حین عمل بینی ترمیمی ، گفته می شود که این جراحی نسبت به جراحی بینی اولیه ، سخت تر است.