بهترین جراح بینی در تهران

اولین و مهم ترین اقدام قبل از عمل بینی ، انتخاب جراح بینی با تجربه و متخصص می باشد ، که در نتیجه عمل بسیار موثر است. عمل بینی رایج ترین نوع جراحی زیبایی می باشد و طرفداران بسیاری را در میان خانم ها و حتی آقایان به خود اختصاص داده است. آنچه پیداست ، جراحی زیبایی بینی جزو جراحی های اورژانسی نیست، بنابراین افراد از زمان کافی برای انتخاب بهترین جراح بيني برخوردار هستند. چنانچه در انتخاب جراح بيني متبحر و با تجربه دقت نداشته باشید ، ممکن است دچار عوارض جانبی شوید که لازم به انجام عمل بینی ترمیمی باشد.

نحوه انتخاب جراح بینی

 • یکی از موثر ترین روش های انتخاب پزشک ، پرس و جو از دوستان و آشنایانی می باشد که قبلا اقدام به انجام عمل زیبایی بینی نموده اند.
 • همچنین شما می توانید با توجه به موقعیت مکانی خود و با سرچ کردن در موتورهای جستجو ، لیستی از پزشکان را تهیه نمایید.
 • پس از تهیه این لیست ، به سایت جراحان مراجعه کنید و در قسمت درباره پزشک ، رزومه کاری و سوابق تحصیلی وی را مورد بررسی قرار دهید.
 • توصیه می شود برای اطمینان بیشتر ، حتما نمونه کار های جراح بیني را مشاهده نمایید. از این رو با مراجعه به گالری تصاویر موجود در سایت و صفحه اینستاگرام ایشان یا مراجعه حضوری به مطب پزشک ، نمونه کارهای جراح بيني را مورد بررسی قرار دهید.

خصوصیات جراح بینی

 1. یکی از اقدامات موثر در نتیجه عمل بینی ، انتخاب جراح بيني متخصص می باشد.
 2. پزشک موظف است بدون توجه به منافع مالی خود ، سلامت شخص را در نظر بگیرد و توانایی انجام عمل برای انواع بینی را داشته باشد.
 3. جراح بيني باید با تسلط به علم زیبایی شناختی و داشتن قدرت تجسم بالا ، دیدگاه کلی را درباره عمل بینی در اختیار فرد متقاضی قرار دهد.
 4. پزشک باید با در نظر گرفتن انتظارات بیمار و همچنین ایجاد تناسب چهره در فرد ، نوع عمل بینی را در جلسه مشاوره مشخص نماید.
 5. پزشک باید دارای سابقه کاری مطلوبی باشد و علاوه بر داشتن تخصص و تحصیلات دارای دید هنری نیز باشد.
 6. پزشک جراح بیني خوب موظف است بیمار را از اقدامات قبل و بعد از جراحی مطلع سازد.
 7. با توجه به موارد ذکر شده افراد می توانند جراح زیبایی بینی مورد اعتمادی را انتخاب نمایند.
 8. پزشک باید با صبر و حوصله پاسخگوی تمام سوالات بیمار باشد ، تا فرد متقاضی با آرامش خاطر اقدام به عمل بینی نماید.
 9. پزشک خوب باید قادر به انجام انواع جراحی بینی باشد.

جراح بینی

جراحی زیبایی بینی

بینی ، دارای ساختاری ظریف و حساس می باشد ؛ این اندام ، دارای جنبه های عملکردی و زیبایی بوده و باید در صورت ، جذاب و متوازن به نظر برسد ؛ تا مانع از زیبایی چهره نشود.

بینی ، به علت موقعیتی که در صورت دارد ،  در برابر آسیب دیدگی ، بسیار آسیب پذیر می باشد ؛ برخی از افراد دارای نقص های مادرزادی هستند که شکل بینی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد ؛ این مشکل ، به وسیله رینوپلاستی قابل رفع است.

رینوپلاستی که یک عمل میلی متری است که بد شکلی های بینی را اصلاح کرده و دوباره شکل می دهد و یک عمل بسیار ویژه و دقیق محسوب می شود.

رینوپلاستی ، می تواند شامل تغییر غضروف و استخوان بینی و نیز اضافه کردن بافت باشد ؛ یک پزشک خوب ، به علم زیبایی شناسی و ریاضی برای اجرای این روند ، نیاز دارد.

این روش ، اغلب با هدف نازک تر ، کوچک تر ، تنظیم زاویه یا تغییر اندازه موقعیت سوراخ های بینی ، انجام می شود.

جراحی درمانی بینی

هدف اصلی این جراحی ، درمان مشکلات تنفسی می باشد.

در عمل درمانی بینی ؛ جراح بینی ، غضروف داخل سوراخ های بینی را اصلاح می کند ؛ همچنین ، دیگر نقص های ساختاری که باعث انسداد گذرگاه های هوا ، شده است را نیز درمان می نماید.

عمل بینی ، با توجه به میزان پیچیدگی ها و ناهنجاری های بینی ، 1 الی 3 ساعت به طول می انجامد.

لازم به ذکر است ؛ عمل بینی ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

انواع جراحی زیبایی بینی

 • جراحی بینی استخوانی

پوست نازک و انعطاف پذیر و همچنین بافت و ساختار مستحکم از مشخصه های بینی استخوانی می باشد . همچنین از لحاظ ظاهری دارای برجستگی روی پل بینی می باشند . این نوع بینی در مقایسه با بینی های گوشتی بهترین نوع برای عمل بینی می باشند.

 • عمل بینی گوشتی

پوست ضخیم ، بافت و غضروف ضعیف از ویژگی های بینی های گوشتی می باشد لذا جراح زیبایی بینی با تجربه و مهارت کافی با تقویت بافت ضعیف بینی نتیجه مطلوبی را کسب خواهد کرد.

جراح بینی

 • جراحی بینی طبیعی

این نوع عمل زیبایی بینی برای افرادی که انتظار تغییر چندانی از عمل زیبایی بینی ندارند مناسب می باشد.

 • عمل بینی فانتزی

در عمل بینی فانتزی ، در پل بینی قوس بیشتری ایجاد می شود و در نتیجه بینی سربالاتر و کوچکتر خواهد شد. بینی های استخوانی بهترین نوع بینی برای انجام جراحی بینی فانتزی هستند چرا که بافت بینی داری استحکام بیشتری می باشد.

 • عمل بینی نیمه فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی حالتی بین دو عمل بینی طبیعی و فانتزی می باشد و مناسب افرادیست که نه خواستار طبیعی بودن بینی خود هستند و نه می خواهند فرم بینی شان شبیه به بینی های فانتزی گردد.

 • جراحی بینی ترمیمی

چنانچه در انتخاب پزشک خود دقت نداشته باشید، ممکن است دچار عوارض جانبی همچون مشکلات تنفسی شوید یا از فرم بینی خود احساس رضایت نداشته باشید. در این صورت عمل بینی ترمیمی به منظور برطرف کردن ایرادات باقی مانده از جراحی بینی اولیه انجام می شود. لازم به ذکر می باشد هزینه عمل بینی ترمیمی نسبت به جراحی بینی اولیه بیشتر می باشد.

تفاوت عمل بینی باز و بسته

برای انجام عمل زیبایی بینی و اعمال تغییرات مورد نیاز بر روی بینی ، نیاز به دسترسی به استخوان و غضروف بینی می باشد ؛ به این منظور نیاز به ایجاد برش می باشد ، برای ایجاد برش جهت انجام عمل زیبایی بینی دو روش وجود دارد که تحت عنوان های عمل بینی باز و بسته شناخته می شوند ؛ در ذیل به طور کامل در رابطه با روش های ایجاد برش عمل بینی توضیح داده شده است.

جراحی بینی باز

برای انجام عمل بینی به روش باز ، نیاز به ایجاد برش در ناحیه میانی حفره های بینی می باشد ، که در اصطلاح علمی با نام کلوملا شناخته می شود ؛ در این روش پزشک ، پس از ایجاد برش ، پوست بینی را بلند کرده و سپس به اعمال تغییرات مورد نیاز می پردازد.

عمل بینی بسته

برش های مورد نیاز در عمل بینی بسته ، داخلی می باشد ؛ بنابراین می توان گفت هیچ گونه برشی بر روی سطح خارجی پوست بینی ایجاد نمی شود ، بلکه تمامی برش ها در ناحیه درونی حفره های بینی ایجاد می شوند.

با توجه به مطالب فوق می توان گفت تنها تفاوت این دو روش ، در ناحیه برش عمل بینی بوده و تفاوت دیگری با یکدیگر ندارند.

مزایای جراحی بینی باز

به علت بلندکردن پوست بینی در این روش ، وسعت دید پزشک گسترده تر از عمل بینی بسته می باشد و از این رو می تواند تغییرات بیشتری را بر روی بینی اعمال کند ، به همین علت جراحی های پیچیده همچون عمل بینی گوشتی ، عمل ترمیمی بینی و غیره به این روش انجام می شود.

مزایای عمل بینی بسته

میزان تورم و کبودی پس از جراحی بینی ، در این روش کمتر از جراحی بینی باز می باشد. مدت زمان مورد نیاز جهت انجام این جراحی کمتر از روش باز است.

جراح بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

در کنار انتخاب جراح بینی ماهر و کارآزموده ، رعایت توصیه های بعد از عمل بینی ، به شما در کسب نتایج مطلوب و رضایت بخش کمک می کند. مهمترین نکات پس از جراحی بینی ، عبارتند از :

کمپرس سرد

پس از عمل بینی ، معمولا در اطراف چشم تورم و کبودی ایجاد می شود. برای تسریع بهبودی و کاهش میزان ورم و کبودی ، می توانید در 48 ساعت بعد از جراحی ، از کمپرس سرد در نواحی اطراف چشم استفاده کنید.

گچ بینی

پس از جراحی بینی به منظور حمایت از فرم جدید بینی ، بر روی آن گچ قرار داده می شود. معمولا پس از گذشت یک هفته برای برداشتن گچ ، باید به مطب جراح بینی تان مراجعه کنید. قبل از مراجعه به مطب ، برای بهتر جدا شدن گچ از بینی بهتر است ، استحمام نمایید.

استحمام

بعد از جراحی بینی ، تا زمانی که گچ بر روی بینی شما قرار دارد ، برای جلوگیری از خیس شدن آن نمی توانید استحمام کنید ؛ ولی به شیوه مورد استفاده در آرایشگاه ها ، می توانید موهای خود را بشویید. بعد از برداشتن گچ بینی نیز ، از استحمام با آب گرم پرهیز کنید. زیرا گرما سبب افزایش تورم بینی می شود.

استراحت

پس از عمل بینی بهتر است ، استراحت کافی داشته باشید. برای استراحت به کمک چند بالش ، سر را بالاتر از بدن قرار داده و به حالت طاقباز یا به پشت ، بخوابید.

فعالیت

بعد از عمل می توانید پیاده روی سبک داشته باشید. ولی تا مدتی باید از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین پرهیز کنید.

تغذیه بعد از عمل بینی

بعد از جراحی زیبایی بینی لازم است ، تا سپری شدن دوران نقاهت از غذاهای نرم و آبکی ، استفاده کنید و برای جلوگیری از وارد آمدن فشار به بینی ، از جویدن غذاهای سفت و سخت بپرهیزید. همچنین برای جلوگیری از تورم بینی ، غذاهای پر ادویه و نمک استفاده نکنید. لازم است با داشتن رژیم غذایی سرشار از فیبر ، از بروز یبوست پیشگیری نمایید.

سرفه و عطسه کردن

در هنگام سرفه یا عطسه ، دهان خود را کاملا باز نگهدارید. از فین کردن بپرهیزید ؛ زیرا به دلیل فشار آوردن به بینی ، ریسک خطر خونریزی را افزایش می دهد.

قرار گرفتن در معرض آفتاب

از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید ، و در موارد ضروری از کرم ضدآفتاب با فاکتور حفاظتی مناسب ، استفاده کنید.

عینک زدن

بعد از جراحی تا چند ماه نمی توانید ، از عینک آفتابی یا طبی بر روی بینی خود استفاده کنید ؛ زیرا سبب تغییر فرم آن می شود. با مشورت جراح می توانید از لنزهای تماسی استفاده کنید.

چسب زدن بینی

پس از برداشتن گچ بینی ، به منظور کاهش تورم و فرم گرفتن بینی ، جراح به شما توصیه می کند که تا مدتی از چسب مخصوص بر روی بینی ، استفاده کنید. آموزش نحوه صحیح چسب زدن را در مطب به خوبی یاد بگیرید. بهتر است قبل از هر بار تعویض چسب بینی ، دوش بگیرید و پوست بینی را از چربی ها و آلودگی ها پاک کنید.

جراح بینی

عوارض جراحی بینی

عمل زیبایی بینی ، عملی ساده و ایمن جهت بهبود فرم ظاهری بینی می باشد و انجام آن سبب بروز عوارض در بیماران نمی شود ؛ از تنها عوارض آن می توانیم به بروز تورم و کبودی اشاره کنیم که آن نیز مسئله ای عادی بوده که به مرور زمان برطرف می شود.

هزینه عمل بینی چقدر است ؟

هزینه عمل بینی در هر فرد با توجه به پارامترهای گوناگون ، متفاوت بوده و نیازمند معاینه توسط پزشک می باشد.