بهترین جراح بینی در تهران

اولین و مهم ترین اقدام قبل از عمل بینی ، انتخاب جراح بینی با تجربه و متخصص می باشد که در نتیجه عمل بسیار موثر است. عمل بینی رایج ترین نوع جراحی زیبایی می باشد و طرفداران بسیاری را در میان خانم ها و حتی آقایان به خود اختصاص داده است. آنچه پیداست ، جراحی زیبایی بینی جزو جراحی های اورژانسی نیست، بنابراین افراد از زمان کافی برای انتخاب بهترین جراح بيني برخوردار هستند. چنانچه در انتخاب جراح بيني متبحر و با تجربه دقت نداشته باشید ، ممکن است دچار عوارض جانبی شوید که لازم به انجام عمل بینی ترمیمی باشد.

نحوه انتخاب جراح بینی

 • یکی از موثر ترین روش های انتخاب پزشک ، پرس و جو از دوستان و آشنایانی می باشد که قبلا اقدام به انجام عمل زیبایی بینی نموده اند.
 • همچنین شما می توانید با توجه به موقعیت مکانی خود و با سرچ کردن در موتورهای جستجو ، لیستی از پزشکان را تهیه نمایید.
 • پس از تهیه این لیست ، به سایت جراحان مراجعه کنید و در قسمت درباره پزشک ، رزومه کاری و سوابق تحصیلی وی را مورد بررسی قرار دهید.
 • توصیه می شود برای اطمینان بیشتر ، حتما نمونه کار های جراح بیني را مشاهده نمایید. از این رو با مراجعه به گالری تصاویر موجود در سایت و صفحه اینستاگرام ایشان یا مراجعه حضوری به مطب پزشک ، نمونه کارهای جراح بيني را مورد بررسی قرار دهید.

خصوصیات جراح بینی

 1. یکی از اقدامات موثر در نتیجه عمل بینی ، انتخاب جراح بيني متخصص می باشد.
 2. پزشک موظف است بدون توجه به منافع مالی خود ، سلامت شخص را در نظر بگیرد و توانایی انجام عمل برای انواع بینی را داشته باشد.
 3. جراح بيني باید با تسلط به علم زیبایی شناختی و داشتن قدرت تجسم بالا ، دیدگاه کلی را درباره عمل بینی در اختیار فرد متقاضی قرار دهد.
 4. پزشک باید با در نظر گرفتن انتظارات بیمار و همچنین ایجاد تناسب چهره در فرد ، نوع عمل بینی را در جلسه مشاوره مشخص نماید.
 5. پزشک باید دارای سابقه کاری مطلوبی باشد و علاوه بر داشتن تخصص و تحصیلات دارای دید هنری نیز باشد.
 6. پزشک جراح بیني خوب موظف است بیمار را از اقدامات قبل و بعد از جراحی مطلع سازد.
 7. با توجه به موارد ذکر شده افراد می توانند جراح زیبایی بینی مورد اعتمادی را انتخاب نمایند.
 8. پزشک باید با صبر و حوصله پاسخگوی تمام سوالات بیمار باشد ، تا فرد متقاضی با آرامش خاطر اقدام به عمل بینی نماید.
 9. پزشک خوب باید قادر به انجام انواع جراحی بینی باشد.

جراح بینی

جراحی زیبایی بینی

بینی ، دارای ساختاری ظریف و حساس می باشد ؛ این اندام ، دارای جنبه های عملکردی و زیبایی بوده و باید در صورت ، جذاب و متوازن به نظر برسد ؛ تا مانع از زیبایی چهره نشود.

بینی ، به علت موقعیتی که در صورت دارد ،  در برابر آسیب دیدگی ، بسیار آسیب پذیر می باشد ؛ برخی از افراد دارای نقص های مادرزادی هستند که شکل بینی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد ؛ این مشکل ، به وسیله رینوپلاستی قابل رفع است.

رینوپلاستی که یک عمل میلی متری است که بد شکلی های بینی را اصلاح کرده و دوباره شکل می دهد و یک عمل بسیار ویژه و دقیق محسوب می شود.

رینوپلاستی ، می تواند شامل تغییر غضروف و استخوان بینی و نیز اضافه کردن بافت باشد ؛ یک پزشک خوب ، به علم زیبایی شناسی و ریاضی برای اجرای این روند ، نیاز دارد.

این روش ، اغلب با هدف نازک تر ، کوچک تر ، تنظیم زاویه یا تغییر اندازه موقعیت سوراخ های بینی ، انجام می شود.

جراحی درمانی بینی

هدف اصلی این جراحی ، درمان مشکلات تنفسی می باشد.

در عمل درمانی بینی ؛ جراح بینی ، غضروف داخل سوراخ های بینی را اصلاح می کند ؛ همچنین ، دیگر نقص های ساختاری که باعث انسداد گذرگاه های هوا ، شده است را نیز درمان می نماید.

عمل بینی ، با توجه به میزان پیچیدگی ها و ناهنجاری های بینی ، 1 الی 3 ساعت به طول می انجامد.

لازم به ذکر است ؛ عمل بینی ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

جراح بینی

انواع جراحی زیبایی بینی

 • جراحی بینی استخوانی

پوست نازک و انعطاف پذیر و همچنین بافت و ساختار مستحکم از مشخصه های بینی استخوانی می باشد . همچنین از لحاظ ظاهری دارای برجستگی روی پل بینی می باشند . این نوع بینی در مقایسه با بینی های گوشتی بهترین نوع برای عمل بینی می باشند.

 • عمل بینی گوشتی

پوست ضخیم ، بافت و غضروف ضعیف از ویژگی های بینی های گوشتی می باشد لذا جراح زیبایی بینی با تجربه و مهارت کافی با تقویت بافت ضعیف بینی نتیجه مطلوبی را کسب خواهد کرد.

 • جراحی بینی طبیعی

این نوع عمل زیبایی بینی برای افرادی که انتظار تغییر چندانی از عمل زیبایی بینی ندارند مناسب می باشد.

 • عمل بینی فانتزی

در عمل بینی فانتزی ، در پل بینی قوس بیشتری ایجاد می شود و در نتیجه بینی سربالاتر و کوچکتر خواهد شد. بینی های استخوانی بهترین نوع بینی برای انجام جراحی بینی فانتزی هستند چرا که بافت بینی داری استحکام بیشتری می باشد.

 • عمل بینی نیمه فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی حالتی بین دو عمل بینی طبیعی و فانتزی می باشد و مناسب افرادیست که نه خواستار طبیعی بودن بینی خود هستند و نه می خواهند فرم بینی شان شبیه به بینی های فانتزی گردد.

 • جراحی بینی ترمیمی

چنانچه در انتخاب پزشک خود دقت نداشته باشید، ممکن است دچار عوارض جانبی همچون مشکلات تنفسی شوید یا از فرم بینی خود احساس رضایت نداشته باشید. در این صورت عمل بینی ترمیمی به منظور برطرف کردن ایرادات باقی مانده از جراحی بینی اولیه انجام می شود. لازم به ذکر می باشد هزینه عمل بینی ترمیمی نسبت به جراحی بینی اولیه بیشتر می باشد.

جراح بینی

تفاوت عمل بینی باز و بسته

برای انجام عمل زیبایی بینی و اعمال تغییرات مورد نیاز بر روی بینی ، نیاز به دسترسی به استخوان و غضروف بینی می باشد ؛ به این منظور نیاز به ایجاد برش می باشد ، برای ایجاد برش جهت انجام عمل زیبایی بینی دو روش وجود دارد که تحت عنوان های عمل بینی باز و بسته شناخته می شوند ؛ در ذیل به طور کامل در رابطه با روش های ایجاد برش عمل بینی توضیح داده شده است.

جراحی بینی باز

برای انجام عمل بینی به روش باز ، نیاز به ایجاد برش در ناحیه میانی حفره های بینی می باشد ، که در اصطلاح علمی با نام کلوملا شناخته می شود ؛ در این روش پزشک ، پس از ایجاد برش ، پوست بینی را بلند کرده و سپس به اعمال تغییرات مورد نیاز می پردازد.

عمل بینی بسته

برش های مورد نیاز در عمل بینی بسته ، داخلی می باشد ؛ بنابراین می توان گفت هیچ گونه برشی بر روی سطح خارجی پوست بینی ایجاد نمی شود ، بلکه تمامی برش ها در ناحیه درونی حفره های بینی ایجاد می شوند.

با توجه به مطالب فوق می توان گفت تنها تفاوت این دو روش ، در ناحیه برش عمل بینی بوده و تفاوت دیگری با یکدیگر ندارند.

مزایای جراحی بینی باز

به علت بلندکردن پوست بینی در این روش ، وسعت دید پزشک گسترده تر از عمل بینی بسته می باشد و از این رو می تواند تغییرات بیشتری را بر روی بینی اعمال کند ، به همین علت جراحی های پیچیده همچون عمل بینی گوشتی ، عمل ترمیمی بینی و غیره به این روش انجام می شود.

جراح بینی

مزایای عمل بینی بسته

میزان تورم و کبودی پس از جراحی بینی ، در این روش کمتر از جراحی بینی باز می باشد. مدت زمان مورد نیاز جهت انجام این جراحی کمتر از روش باز است.

عوارض جراحی بینی

عمل زیبایی بینی ، عملی ساده و ایمن جهت بهبود فرم ظاهری بینی می باشد و انجام آن سبب بروز عوارض در بیماران نمی شود ؛ از تنها عوارض آن می توانیم به بروز تورم و کبودی اشاره کنیم که آن نیز مسئله ای عادی بوده که به مرور زمان برطرف می شود.

هزینه عمل بینی چقدر است ؟

هزینه عمل بینی در هر فرد با توجه به پارامترهای گوناگون ، متفاوت بوده و نیازمند معاینه توسط پزشک می باشد.

Call Now Buttonتماس با ما