اقدامات قبل از تمپانوپلاستی

بسیاری از افرادی که باید تحت عمل جراحی تمپانوپلاستی ، قرار گیرند ؛ در این باره سوال دارند که آیا پیش از تمپانوپلاستی ، باید کار خاصی انجام داد ؟ اقدامات قبل از تمپانوپلاستی چیست؟ در پاسخ به این پرسش ؛ باید ذکر کرد با رعایت برخی از نکات پیش از عمل جراحی ، می توان از بروز عوارض جبران ناپذیر جلوگیری کرد و شاهد بروز نتایج مطلوب بود ؛ از این رو ، در این مقاله به شرح مهم ترین نکات قبل از تمپانوپلاستی ، پرداخته ایم ؛ به هیچ عنوان ، در رعایت آن ها سهل انگاری نکنید.

اقدامات قبل از تمپانوپلاستی

اقدامات قبل از تمپانوپلاستی

  • افراد در اولین مرحله ، باید به دنبال بهترین و مجرب ترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی باشند ؛ چرا که ، ارتباطی مستقیم بین پزشک و نتیجه دریافتی از جراحی ، وجود دارد.
  • بیماران ، پیش از جراحی باید پزشک معالج خود را در جریان سوابق پزشکی خود قرار دهند ؛ چرا که ، در غیر این صورت با امکان مواجه با عوارض جبران ناپذیر افزایش می یابد.
  • متخصص گوش و حلق و بینی ، اطلاعات کاملی از مراقبت های قبل و بعد از تمپانوپلاستی ، در اختیار بیماران قرار می دهد و آن ها ، مستلزم رعایت آن ها هستند ؛ بنابراین ، در این باره بسیار دقت نمایید.
  • مصرف به موقع و منظم داروهای تجویز شده توسط پزشک ، دارای اهمیت به سزایی است ؛ چرا که ، نقش مهمی در دریافت نتایج مطلوب از جراحی دارند.
  • یکی از مهم ترین اقدامات قبل از تمپانوپلاستی عدم استعمال دخانیات ، مصرف مشروبات الکلی و دارو های ضد انقعاد خون می باشد. داروهایی که منجر به اختلال در انعقاد خون می شوند؛ از جمله آسپرین ، بروفن و از این قبیل موارد سبب بروز اختلال در روند عمل جراحی تمپانوپلاستی ، می گردند . به همین علت ، طبق توصیه متخصص گوش و حلق و بینی ، باید از مدتی پیش از جراحی از مصرف آن ها خودداری شود.
  • در شب قبل از عمل جراحی تمپانوپلاستی ، استحمام کنید.
  • در روز عمل جراحی تمپانوپلاستی ، باید تمام سوابق پزشکی خود را به همراه داشته باشید.

هزینه عمل جراحی تمپانوپلاستی چقدر است ؟

اطلاع از هزینه نهایی عمل جراحی تمپانوپلاستی ، نیازمند مراجعه به متخصص گوش و حلق و بینی و قرارگیری تحت معاینه می باشد ؛ بنابراین ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این باره به جراح گوش ، مراجعه نمایید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک مقاله