جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی

جراحی زیبایی بینی به منظور اصلاح ایرادات ظاهری بینی ، رفع ایرادات تنفسی و ایجاد تناسب میان بینی و سایر اجزای صورت انجام می شود ؛ امروزه جراحی بینی بسیار رواج پیدا کرده و طرفداران بسیاری را چه در خانم ها و چه در آقایان به خود اختصاص داده است.

انتخاب بهترین جراح بینی

اولین و مهم ترین اقدام قبل از انجام جراحی زیبایی بینی ، انتخاب بهترین جراح بینی می باشد ، چرا که در نتیجه نهایی بسیار تاثیر گذار است ؛ چنانچه جراح بینی کم تجربه باشد ، احتمال بروز عوارض جانبی ؛ چون اختلالات تنفسی افزایش می یابد ؛ لازم به ذکر می باشد اگر از نتیجه و فرم نهایی بینی خود ناراضی باشید ، برای انجام جراحی ترمیمی بینی ، باید حداقل یک سال از جراحی بینی اولیه گذشته باشد.

جراحی زیبایی بینی

انواع بینی

با توجه میزان ضخامت پوست ، بینی به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم می شود :

  • بینی استخوانی

بینی های استخوانی دارای پوستی نازک و استخوان و بافت مستحکمی هستند. این نوع بینی ها به دلیل داشتن این خصوصیات ایده آل ترین بینی برای انجام جراحی زیبایی بینی می باشد. افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند ، بهترین کاندید برای انجام انواع جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی می باشند.

  • بینی گوشتی

بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم هستند و استخوان و غضروف این نوع بینی از استحکام کمی برخوردار است ؛ مناسب ترین نوع جراحی زیبایی بینی برای افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند ، جراحی بینی طبیعی می باشد ؛ چرا که در این نوع بینی به دلیل ضخیم بودن پوست آن ها ، ظرافت و هنر دست جراح به خوبی قابل مشاهده نیست.

انواع جراحی بینی

  • جراحی بینی طبیعی : جراحی بینی طبیعی مناسب افرادی است که خواستار ایجاد تغییرات چندانی در بینی خود نیستند و تنها در صدد برطرف کردن ایرادات بینی خود می باشند. در این نوع جراحی ، فاصله نوک بینی تا لب بالا حدود ۹۰ تا ۱۰۰ درجه می باشد. اغلب آقایان طرفدار جراح بینی طبیعی هستند.
  • جراحی بینی فانتزی : در جراحی بینی فانتزی قوس زیبایی در ناحیه پل بینی ایجاد خواهد شد که موجب بالا رفتن نوک بینی می شود. این جراحی برای افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند مناسب می باشد.

لازم به ذکر است در جراحی بینی فانتزی انتظار معقولانه ای از جراح بینی خود داشته باشید چرا که بیش از حد فانتزی کردن بینی مناسب همه صورت ها نیست و ممکن است تناسبات صورت را به هم بریزد.

  • جراحی بینی نیمه فانتزی : جراحی بینی نیمه فانتزی حالتی بین جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی می باشد. افرادی که نه خواستار طبیعی بودن بینی خود هستند و نه می خواهند قوس چشمگیری به بینی خود بدهند، بهترین کاندید برای انجام این جراحی می باشند.

سوالات رایج جراحی بینی

بهترین سن انجام جراحی بینی چه زمانی است ؟

مناسب ترین سن جهت انجام جراحی زیبایی بینی ، پس از اتمام سن بلوغ می باشد ؛ زمانی که تقریبا رشد فرد ، کامل شده باشد.
به طور دقیق باید ذکر شود که حداقل سن جراحی برای خانم ها ۱۶ سال و برای آقایان ۱۸ سال می باشد.

دوران نقاهت عمل بینی چند روز است ؟

در حال حاضر ، با توجه به استفاده از تکنیک های نوین و استاندارد در عمل بینی ، دوران نقاهت آن به ۷ الی ۱۰ روز کاهش پیدا کرده و افراد پس از این مدت ، می توانند به محل کار خود باز گردند.

مدت زمان انجام عمل زیبایی بینی چقدر است ؟

در حالت کلی ، گفته می شود جراحی زیبایی بینی ۱ الی ۳ ساعت طول می کشد ؛ اما زمان دقیق آن ، با توجه به میزان ناهنجاری ها در هر فرد متغیر می باشد.

آیا نتایج جراحی بینی های گوشتی ماندگار است ؟

در گذشته ، به علت استفاده از تکنیک های غیر استاندارد ، فرم ظاهری بینی های گوشتی پس از مدتی دچار تغییر می شد ؛ این امر موجب ترس و نگرانی بسیاری از متقاضیان عمل بینی شده است ؛ در این باره باید ذکر کرد در حال حاضر ، با به کار گیری تکنیک های نوین ، دیگر امکان تغییر فرم بینی های گوشتی وجود نخواهد داشت ؛ بنابراین نگران نبوده و با خیالی آسوده اقدام به انجام عمل بینی نمایید.

هزینه عمل بینی چقدر است ؟

هزینه عمل زیبایی بینی ، پس از مراجعه به پزشک و انجام معاینات تعیین می گردد ؛ چرا که هزینه آن در هر فرد با توجه به موارد گوناگون متغیر می باشد.

پوشش بیمه ای هزینه جراحی بینی به چه صورت است ؟

شرکت های بیمه ، هزینه عمل زیبایی بینی را متقبل نمی شوند ؛ در واقع جراحی های زیبایی را تحت پوشش قرار نمی دهند.

Call Now Buttonتماس با ما