عمل بینی

امروزه عمل بینی در تهران ، در بین مردم بسیار رواج یافته است زیرا بینی برجسته ترین عضو صورت می باشد که تاثیر به سزایی در زیبایی چهره افراد دارد ؛ به همین منظور است که جراحی زیبایی بینی ، طرفداران بسیار زیادی دارد. توصیه می شود برای بهره مندی از مزایای این روش این جراحی را نزد دکتر اسماعیل زارع بهترین جراح بینی تهران ، انجام دهید.

 

عمل بینی - دکتر زارع

 

عمل بینی در تهران ، به منظور رفع مشکلات ظاهری بینی انجام می شود که در طی آن ، جراح بینی خوب در تهران ، تلاش می کند ؛ ضمن حفظ کردن عملکرد بینی در ساختار ظاهری بینی تغییر ایجاد کرده و به وسیله متناسب سازی آن با چهره ، باعث زیباتر شدن چهره افراد شود.

انواع روش های عمل بینی

برای انجام جراحی زیبایی بینی ، دو روش وجود دارد که آن ها عبارتند از : جراحی بینی به روش باز و یا به روش بسته ؛ تنها تفاوت این دو روش در محل ایجاد برش به هنگام انجام این عمل می باشد ؛ اما با این حال هر کدام از آن ها معایب و مزایایی نسبت به یکدیگر دارند که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

عمل زیبایی بینی به روش باز

جراح زیبایی بینی ، هنگامی که می خواهد این عمل زیبایی را به روش باز انجام دهد ، برش را در بین پوست اضافی سوراخ های بینی ( ناحیه کلوملا ) ایجاد می کند و پس از بالا بردن پوست بینی ، اقدامات لازم را انجام می دهد.

فواید عمل بینی به روش باز

 • دید جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، در این روش بیشتر است.
 • امکان ایجاد تغییرات بیشتری وجود دارد.

جراحی بینی به روش بسته

در هنگام انجام عمل بینی به روش بسته ، بهترین دکتر بینی در تهران ، برشی در سطح خارجی پوست بینی ایجاد نمی کند ؛ بلکه او تمامی برش ها را در لبه داخلی حفره های بینی ایجاد می کند ؛ به طور کلی برش ها در جراحی بینی بسته ، در داخل بینی ایجاد می شوند.

مزایای عمل بینی به روش بسته

 • مدت زمان جراحی بینی به این روش کمی کوتاه تر می باشد.
 • جای بخیه در پوست بینی ، وجود ندارد.
 • دوره نقاهت در این روش از جراحی زیبایی بینی ، کوتاه تر است.

انتخاب کدام یک از این روش ها برای انجام عمل بینی در تهران ، بستگی به شرایط بیمار و نظر بهترین جراح زیبایی بینی تهران ، دارد ؛ اما جراحان بینی بیشتر از روش جراحی باز استفاده می کنند ؛ زیرا در این روش گستردگی دید پزشک ، بیشتر است ؛ به همین دلیل می توانند تغییرات بیشتری را اعمال کند.

عوارض عمل بینی

تمامی جراحی ها ، در بهترین شرایط ممکن نیز احتمال دارد ؛ عوارضی در پی داشته باشند ؛ در صورتی که بیمار سابقه بیماری نداشته و جراح مورد نظر وی نیز تجربه و مهارت مورد نیاز را داشته باشد ، عمل بینی در تهران ، اصلا عوارضی در پی نخواهد داشت یا اینکه عوارض بروز یافته پس از آن بسیار ناچیز خواهد بود. عوارض ناشی از جراحی زیبایی بینی ، را می توان به دو دسته عوارض عملکردی و عوارض زیبایی تقسیم کرد. از عوارض عملکردی بینی ، می توانیم به مواردی ؛ همچون چسبندگی داخل بینی ، انحراف تیغه میانی بینی ، تنگی دریچه داخلی و خارجی بینی ، آسیب دیدگی مجرای اشکی ، رفع نشدن بزرگی شاخک های بینی ، تنفس از دهان ، کاهش حس بویایی ، خونریزی ، عفونت و غیره اشاره کنیم. مواردی که در ذیل به آن ها اشاره شده است ، در دسته عوارض زیبایی ناشی از جراحی رینوپلاستی قرار می گیرند : آسیب دیدگی پوست بینی ، کوچک شدن بیش از اندازه بینی ، غیر قرینگی حفره های بینی ، سربالا شدن بیش از حد نوک بینی و غیره.

 

عمل بینی - دکتر زارع

 

عمل بینی استخوانی

همانطور که می دانید ، بینی افراد جامعه به سه دسته بینی های استخوانی ، گوشتی و نیمه غضروفی تقسیم می شوند ؛ بینی هایی که دارای غضروف و استخوان محکم بوده و پوست آن ها نیز نازک باشد ، در دسته بینی های استخوانی قرار می گیرند ، علاوه بر موارد ذکر شده ، یکی دیگر از ویژگی بینی های استخوانی ، وجود قوز یا برآمدگی بر روی آن ها می باشد ؛ قوز به وجود آمده بر روی بینی های استخوانی ، یا در اثر اصابت ضربه می باشد یا علت ژنتیکی دارد.

پوست بینی ، مهم ترین نقش را در نتیجه عمل بینی در تهران دارد ؛ به همین علت گفته می شود ، بینی های استخوانی نتیجه مطلوب تری را نسبت به بینی های گوشتی از جراحی زیبایی بینی دریافت می کنند ؛ چرا که پوست بینی های استخوانی ، نازک بوده در حالی که بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم هستند ؛ لازم به ذکر است در مواقعی نیز جراحی بینی استخوانی ، به علت پوست بسیار نازک بینی با مشکل رو به رو می شود ؛ زیرا پوست نازک ، کوچک ترین ایرادات بینی را نشان می دهد. بسیاری از افراد که بینی آن ها ، استخوانی بوده و تصمیم به انجام عمل زیبایی بینی گرفته اند ، در رابطه با برگشت پذیری قوز بینی ، اظهار نگرانی می کنند ؛ در این باره باید ذکر شود که جای هیچ نگرانی نیست ؛ چرا که احتمال بازگشت پذیری برآمدگی بینی های استخوانی وجود ندارد.

عمل بینی طبیعی

بسیاری از افراد هنگامی که به دکتر زارع ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در تهران ، به منظور انجام عمل زیبایی بینی مراجعه می کنند ، درخواست این را دارند که بینی آن ها پس از عمل زیبایی بینی ، شکل طبیعی خود را حفظ کند ؛ به طوری که دیگران متوجه نشوند که وی جراحی بینی در تهران انجام داده است ؛ با انجام عمل طبیعی بینی ، این امکان به افراد داده می شود که به خواسته های خود دست یابند. جذاب و زیبا ترین انواع بینی ، آن هایی هستند که با صورت و سایر اعضا افراد هماهنگی و تناسب داشته باشند ؛ در حین عمل بینی طبیعی در تهران ، تلاش می شود تا قسمت های زیبای بینی دست نخورده باقی بماند و تنها ایرادات بینی بر طرف شود ؛ در این حالت علاوه بر اینکه بینی فرم طبیعی خود را حفظ کرده ، ایرادات آن نیز بر طرف می شود و در نهایت شاهد بینی زیبا و بدون نقص در افراد خواهیم بود.

مراقبت های بعد از عمل بینی

 1. گرما ، یکی از مواردی است که سبب افزایش تورم در بیماران بعد از عمل زیبایی بینی می شود ؛ به همین علت ، توصیه می شود کسانی که جراحی رینوپلاستی انجام داده اند ، تا مدتی در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرند.
 2. به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به بینی ، به بیماران توصیه می شود ؛ در دوران نقاهت جراحی رینوپلاستی ، لباس های آزاد و دکمه دار به تن کنند.
 3. پس از اتمام دوران نقاهت عمل بینی در تهران ، بیماران می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند ؛ اما آن ها باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین همچون بلند و جا به جا کردن اجسام بیش از 2 کیلوگرم اجتناب کنند.
 4. طبق توصیه جراح بینی ، بیماران باید تا مدتی پس از جراحی از فین کردن اجتناب نمایند.
 5. بهتر است ، در دوران نقاهت عمل رینوپلاستی بینی از خندیدن و صحبت کردن بیش از حد اجتناب نمایید.
 6. مصرف منظم و مرتب داروهای تجویزی پزشک ، منجر به تسریع در روند بهبودی بیماران می شود ؛ بنابراین در این باره سهل انگاری نکنید.
 7. تنها داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف کرده و از مصرف خودسرانه سایر داروها اجتناب نمایید.

 

 

استعمال دخانیات و مصرف الکل بعد از راینوپلاستی بینی

مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و همچنین ، استعمال دخانیات موجب بروز اختلال در دوران نقاهت جراحی بینی و در نتیجه ، طولانی شدن دوران بهبودی می گردد ؛ به همین علت به افرادی که تحت عمل بینی در تهران با دکتر زارع ، قرار گرفته اند ، توصیه می شود تا مدتی از مصرف این موارد خودداری نمایند.

تغذیه بعد از جراحی 

رژیم غذایی خود را بعد از عمل ، با مایعات آغاز کرده و به مرور مواد غذایی نرم را جایگزین کنید ؛ لازم به ذکر است ، بیماران باید تا مدتی از مصرف مواد غذایی سفت که نیاز به گاز زدن و جویدن طولانی مدت دارند ؛ از جمله هویج ، بلال و از این قبیل موارد خودداری نمایند. کاهش مصرف نمک و ادویه در دوران نقاهت جراحی زیبایی بینی ، به کاهش تورم و کبودی کمک به سزایی می کند. در مقابل مصرف آب آناناس و آب کرفس موجب تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی های ناشی از جراحی ، می شود.

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

بیماران به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به بینی ، باید تا مدتی به طور طاق باز خوابیده و همچنین ، دو بالش در زیر سر خود قرار دهند ؛ بدین ترتیب سر بالاتر از بدن قرار گرفته و این امر تاثیر به سزایی در کاهش تورم و کبودی های ناشی از عمل بینی در تهران با دکتر زارع ، خواهد داشت. در صورت بروز علائمی که در ذیل به آن ها اشاره شده است ؛ سریعا پزشک معالج خود را در جریان قرار دهید :

 • احساس درد شدید در ناحیه بینی
 • تنگی نفس
 • ضربان بالای قلب
 • خونریزی شدید
 • و غیره

ورم بعد از عمل بینی

استفاده از کمپرس یخ ، تاثیر به سزایی در کاهش تورم و کبودی های ناشی از عمل بینی دارد ؛ به همین علت به افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، توصیه می شود ؛ جهت تسریع در روند بهبودی ، استفاده از کمپرس یخ را فراموش نکنند. برخی از موارد دیگر نیز در کاهش تورم و کبودی پس از عمل زیبایی بینی ، تاثیر گذار هستند که مهم ترین آن ها عبارت اند از :

  1. کاهش نمک و ادویه از رژیم غذایی بیمار در دوران نقاهت عمل
  2. اجتناب از خم کردن مداوم سر
  3. ساخت زاویه 30 درجه در حین استراحت و خواب

 

عوارض حرف زدن بعد از عمل 

یکی از مراقبت های مهم بعد از عمل بینی در تهران ، پرهیز از حرف زدن می باشد. بینی عضو مرکزی صورت بوده و هنگامی که شما صحبت می کنید ، بینی نیز حرکت می کند. هرچه دهان بیشتر باز شود و یا فرد بخندد یا گربه کند ، بینی بیشتر در معرض حرکت قرار می گیرد. حرکت صورت و بینی به خصوص در ساعات اولیه بعد از جراحی ممکن است تورم و درد ناشی از جراحی را افزایش دهد به همین علت توصیه می شود بعد از جراحی از انجام کارهایی که به صورت ناخواسته موجب حرکات صورت و بینی می شود ، پرهیز کنید تا بینی فرم خود را از دست ندهد و عوارض بعد از جراحی بینی در تهران ، شدت نگیرد. به همین علت جراحان معتقدند بیمار باید در 48 ساعت اول بعد از جراحی کمتر صحبت کند و بخندد.

عمل بینی به چه کسانی توصیه نمی شود ؟

 • افرادی که سیگار و الکل مصرف می کنند ، در معرض خونریزی شدید بعد از عمل بینی در تهران قرار می گیرند و روند بهبودی آن ها به کندی پیش می رود.
 • افرادی که به دیابت دچار هستند در بیشتر موارد مشکلات کلیوی و قلبی دارند و همچنین زخم های آن ها به کندی بهبود پیدا می کند.
 • بیماران قلبی و عروقی در هنگام بیهوشی ممکن است مشکلاتی برای آن ها ایجاد شود که خطرناک است.
 • افرادی که کم خونی شدید دارند لازم است حتما این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهند.
 • افرادی که به اختلالات تنفسی دچار هستند ممکن است در هنگام بیهوشی مشکلاتی برای آن ها ایجاد شود.
 • افرادی که از سلامت روانی خوبی برخوردار نیستند.

تاثیرات ویتامین ث برای عمل بینی

بهبودی و ورم بینی و از بین رفتن جای بخیه و زخم ها از دغدغه مهم بسیاری از بیماران بعد از جراحی بینی می باشد. مصرف ویتامین C از اقدامات مفیدی است که می تواند روند بهبودی زخم ها را سرعت ببخشد ، برای مصرف ویتامین C مورد نیاز می توانید از قرص جوشان استفاده کنید یا از مواد غذایی حاوی ویتامین ث استفاده نمایید :

 • آناناس
 • کیوی
 • پرتقال
 • نارنگی
 • کلم بروکلی

جلوگیری از عطسه بعد از جراحی بینی

عطسه یکی از واکنش های طبیعی بدن است که هوای پرفشار را از سمت سینه توسط مجاری بینی و دهان خارج می کند. جلوگیری از عطسه ممکن است عواقب جدی و خطرناکی را در پی داشته باشد. اما از طرفی بعد از عمل بینی در تهران لازم است از وارد شدن هرگونه فشار به بینی خودداری شود ، به همین دلیل اگر بعد از عمل ، احساس عطسه داشتید این کار را با دهان باز انجام دهید تا به بینی شما فشاری وارد نشود.

راه های موثر در کاهش ورم بینی بعد از جراحی

بینی در مدت 2 الی 14 هفته بعد از انجام عمل زیبایی بینی دچار تغییرات زیادی می شود. ورم بینی در طی این مدت به صورت تدریجی کاهش پیدا می کند. بعد از گذشت یک هفته لازم است گچ از روی بینی برداشته شود و در این هنگام ورم زیادی در بینی مشاهده خواهد شد که کاملا طبیعی است. به صورت کلی ورم نوک بینی نسبت به سایر قسمت های بینی دیرتر کاهش پیدا می کند. به هر حال نباید نگران این موضوع باشید ؛ زیرا تورم بعد از عمل ، بخشی از انجام این فرآیند می باشد. در ادامه چندین راه موثر بیان شده است که می تواند به کاهش ورم بینی بعد از جراحی کمک زیادی کند :

 • استفاده از چسب بینی : استفاده از چسب بینی به جذب ورم بینی که ناشی از تجمع مایعات موجود در بافت بینی می باشد ، کمک زیادی می کند. فشار چسب موجب می شود تا در مناطقی که بخیه زده شده است ، کلاژن سازی بیشتری اتفاق بیفتد و بدین ترتیب زخم ها زودتر الیتیام پیدا کرده و تورم برطرف می شود.
 • بالا نگه داشتن سر : بهتر است در هنگام استراحت کردن بالش خود را در زاویه 30 الی 45 درجه قرار دهید. استفاده از این روش برای مدت یک الی دو هفته بسیار موثر می باشد.
 • استفاده از کمپرس سرد : استفاده مداوم از کمپرس یخ در 2 روز اول بعد از انجام جراحی بینی در تهران با دکتر زارع ، بسیار موثر است. برای این منظور می توانید هر یک ساعت کمپرس را در نواحی اطراف چشم و صورت خود قرار دهید. دقت داشته باشید که نباید هیچ فشاری روی بینی باشد.
 • از برخورد با حرارت و گرما پرهیز کنید : هرچند که استفاده از کمپرس گرم بعد از 48 ساعت به کاهش کبودی های صورت کمک می کند اما حرارت و گرما تورم بینی را افزایش می دهد.
 • رعایت رژیم غذایی : از نکات مهم در کمک به کاهش ورم بینی بعد از عمل بینی در تهران ، رعایت رژیم غذایی می باشد. لازم است در طی این مدت از مصرف غذاهای سفت خودداری کنید و مصرف نمک و ادویه را کاهش دهید. همچنین نباید از نی برای نوشیدن مایعات استفاده کنید.
 • کاهش فعالیت های شدید و استراحت کردن : باید از انجام کارهای سنگین در هفته های اول بعد از عمل خودداری کرده و سعی کنید بیشتر استراحت کنید. راه رفتن به صورت آرام و کوتاه مدت می تواند به جریان خون کمک کرده و موجب کم شدن ورم بینی شود.

شستشوی بینی بعد از جراحی

یکی از موارد بسیار مهم در دوره ریکاوری ، در رابطه با شستشوی بینی بعد از جراحی است. این کار با هدف خروج ترشحات ، مواد زائد و لخته های خون خشک شده حاصل از عمل جراحی و همچنین کمک به حفظ رطوبت سطح بینی انجام می شود. برای این منظور می توانید از سرم های سالین که در داروخانه ها به فروش می رسد استفاده نمایید. همچنین می توانید در منزل اقدام به درست کردن محلول آب و نمک نمایید و سپس به کمک سرنگ و آب نمک بینی خود را شستشو داده و تمیز کنید. دقت داشته باشید که در هنگام شستشوی بینی نباید فشاری به بینی وارد شود به همین دلیل باید از فین کردن و یا فرو بردن دست و یا سرنگ به داخل بینی خودداری نمایید. همچنین نیازی نیست تا محلول شستشو به حلق راه پیدا کند. توصیه می شود به صورت مستقیم رو به روشویی بایستید و کمی سر را به سمت مخالف کج نمایید ، حال به کمک سرنگ ، محلول را با فشار ملایم به داخل بینی هدایت کرده و اجازه دهید خود به خود از راه بینی خارج شود. سپس این پروسه را برای سمت دیگر تکرار نمایید. شستشو بعد از عمل بینی لازم است تا 2 ماه ادامه داشته باشد. لازم به ذکر است که برخی از پزشکان بعد از عمل به جای سرم شستشو ، اسپری و قطره های بینی تجویز می کنند که لازم است از آن ها برای تمیز کردن بینی استفاده شود. دقت داشته باشید که شما باید در قدم اول دستورالعمل های پزشکی جراح خود را در اولویت قرار دهید. بعد از هربار تمیز کردن بینی از یک گوش پاک کن استفاده کرده و مقداری پماد آنتی بیوتیک روی قسمت پنبه ای آن بمالید و آن را روی بخیه های خود و ابتدای سوراخ های بینی به آرامی بچرخانید.

چند وقت بعد از عمل بینی می توانیم ورزش کنیم ؟

بیشتر افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند از محدودیت های فعالیت های ورزشی بعد از عمل به خوبی آگاه بوده و ممکن است این سوال را مطرح نمایند که چند وقت بعد از انجام این پروسه می توانند ورزش کردن را آغاز کنند ؟ در واقع باید بدانید که ترمیم بافت و استخوان های بینی شما به 6 هفته زمان نیاز دارد و ممکن است این بازه زمانی با توجه به شرایط بدنی هر فرد متفاوت و طولانی تر باشد. به همین دلیل لازم است صبور باشید و انجام فعالیت های بدنی خود را به تعویق بیندازید. در ماه های اول بعد از انجام عمل زیبایی بینی ورزش های کاردیو و هوازی ممنوع بوده ؛ چرا که این ورزش ها با افزایش ضربان قلب و جریان خون همراه است ؛ از این رو ممکن است سبب افزایش فشار خون ، تورم بافت های بینی ، خونریزی و پاره شدن رگ ها و در نهایت پارگی بخیه ها شود و این موضوع ریسک بروز عفونت را افزایش می دهد.

ورزش های مانند یوگا که با پرش و دویدن کمتری همراه هستند ، به همین علت بعد از گذشت 3 هفته در صورتی که احساس خوبی داشتید ، بدون خم کردن و وارونگی بدن ، می توانید تمرینات یوگا را انجام دهید. از شنا کردن نیز بهتر است حداقل تا 4 هفته بعد از عمل بینی در تهران ، پرهیز نمایید ؛ همچنین شیرجه زدن و وارونه شدن در آب تا 6 ماه ممنوع است ؛ چرا که احتمال بروز صدمه و آسیب دیدن بینی وجود دارد. در رابطه با ورزش های قدرتی و بدنسازی نیز باید بدانید که شما حداقل تا دو ماه اجازه بلند کردن وزنه های بیش از 2 کیلوگرم را ندارید و بلند کردن دمبل و اجسام سنگین موجب ایجاد فشار به بافت های بینی شده و می تواند فرآیند ترمیم و بازسازی زخم ها را تا تاخیر بیندازد.

 

آیا عمل بینی خطرناک است؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که اگر این پروسیجر به دست جراح باتجربه و کارآزموده انجام شود هیچ گونه خطری به دنبال ندارد به همین جهت توصیه می کنیم پیش از انجام هر کاری مخصوصا عمل زیبایی بینی ابتدا می بایست به دنبال یک جراح خوب باشیم. اشخاصی که قصد رینوپلاستی را دارند بهتر است با تحقیق کافی به یک جراح متبحر مراجعه کند. بیاد داشته باشید که بخش مهمی از این پروسه با انتخاب شما به ثمر می نشیند.

تفاوت عمل بینی خانم ها و آقایان

یکی از رایج ترین و مهم ترین سوالاتی که متقاضیان از پزشک خود می پرسند تفاوت جراحی بینی خانم ها و آقایان است. عمده ترین خصوصیاتی که سبب تمایز رینوپلاستی خانم ها و آقایان می شود ، ساختار بینی این دو جنس می باشد. بینی مردان اغلب گوشتی تر و بزرگتر از خانم ها بوده و پهنای آن در قسمت زیرین نسبت به قسمت بالا کمی بیشتر است. علاوه بر آن می توانیم به چرب تر و ضخیم تر بودن پوست بینی آقایان نیز اشاره کنیم ؛ در صورتی که بانوان اینگونه نیستند و دارای بینی با پوستی نازک تر و ظریف تر می باشند. به طور کلی می توان گفت زنان اغلب بینی های ضعیف تر را می پسندند. به همین دلیل است که کاندیدای خوبی برای بینی های فانتزی (عروسکی ) و یا نیمه فانتزی تلقی می شوند. اما این موضوع در آقایان صدق نمی کند ؛ زیرا کمتر کسی پیدا می شود که بینی ظریف و زنانه را انتخاب کند. به همین دلیل مردان به سمت مدل ها و فرم هایی می روند که تغییر کمتری بر روی چهره شان بگذارد و از جذابیت مردانه آن ها کاسته نشود. از این رو به طور قطع می توانیم بگوییم که جراحی بینی طبیعی در میان آقایان طرفداران بسیاری دارد. چرا که انجام عمل بینی در مردان بیشتر به کاهش ایرادات بینی و رفع نواقص کمک می کند تا کاهش سایز و ایجاد فرم عروسکی.

سوالات متداول بعد از عمل بینی

بهترین سن انجام جراحی زیبایی بینی چه سنی است ؟

بهترین سن جهت انجام این جراحی ، پس از اتمام سن بلوغ می باشد ؛ اتمام سن بلوغ در دختران پس از سن 16 سالگی و در پسران پس از سن 18 سالگی رخ می دهد ؛ امکان انجام جراحی پس از سن بلوغ ، به این علت می باشد که رشد بینی از بدو تولد آغاز شده و تا پایان سن بلوغ ادامه دارد ؛ انجام جراحی بینی در تهران ، نیز نیازمند اتمام رشد بینی می باشد ، به همین دلیل گفته می شود افرادی که قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارند ، پس از اتمام این سن می توانند این عمل را انجام دهند.

دوره نقاهت عمل رینوپلاستی بینی چقدر است ؟

در حال حاضر به علت استفاده از تکنیک های نوین و استاندارد در حین انجام جراحی زیبایی بینی ، دوره نقاهت آن به 7 الی 10 روز کاهش پیدا کرده است.

مدت زمان انجام این جراحی زیبایی چقدر است ؟

مدت زمانی که جراحی رینوپلاستی به طول می انجامد ، بسته به میزان ایرادات بینی بیماران متفاوت می باشد ، اما به طور میانگین می توان گفت عمل زیبایی بینی به 1 الی 3 ساعت زمان نیاز دارد.

آیا امکان انجام جراحی در بینی هایی که قبلا دچار شکستگی شده ، وجود دارد ؟

بله مشکلی برای انجام عمل زیبایی بینی های شکسته وجود ندارد.

آیا برآمدگی ایجاد شده بعد از برداشتن قوز بینی را می توان اصلاح نمود ؟

ممکن است بعد از عمل بینی در تهران ، در بینی برخی افراد برآمدگی بسیار کوچکی احساس شود که در بیشتر موارد این برجستگی را می توان با ماساژ بینی توسط جراح از بین برد.

آیا کج بودن اسکلت صورت در کجی بینی تاثیر دارد ؟

در مواردی که شاهد نامتقارن بودن اسکلت استخوانی بیمار هستیم ، نباید بینی را خیلی صاف نمود ؛ چرا که در اینصورت عدم تقارن صورت بیشتر نمایان خواهد شد و زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

آیا جراحی بینی در دوران بارداری ضرر دارد ؟

از آنجایی که عمل بینی در تهران ، با بیهوشی انجام می شود و نیاز به مصرف داروهای آنتی بیوتیک در دوره نقاهت دارد ، این جراحی در دوره بارداری انجام نمی شود ؛ چرا که ممکن است سلامت جنین را به خطر بیندازد. توصیه می شود بعد از بارداری و گذراندن دوره شیردهی برای انجام عمل زیبایی بینی اقدام نمایید.

چه زمانی فرم بینی نرمال شده و ورم آن از بین می رود ؟

 تا دو هفته اول بعد از عمل بینی ، تورم زیادی در بینی مشاهده می شود. به مرور با کاهش تورم ، بینی فرم نرمالی پیدا خواهد کرد.

علت نامتقارن به نظر رسیدن سوراخ های بینی بعد از عمل چیست ؟

در بیشتر موارد دلیل اصلی نامتقارن بودن سوراخ های بینی مربوط به تورم می باشد. چراکه ممکن است به دلیل ایجاد تغییرات بیشتر در یک سمت بینی ، میزان تورم در آن ناحیه بیشتر باشد که همین مسئله موجب می شود تا بینی نامتقارن به نظر بیاید. در این گونه موارد با از بین رفتن ورم ، این مشکل برطرف خواهد شد. در صورتی که بعد از 1 سال همچنان سوراخ های بینی متقارن بودند ، لازم است به جراح مراجعه کرده تا در صورت لزوم اصلاحات لازم انجام شود.

[/fusion_text][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” content_alignment_medium=”” content_alignment_small=”” content_alignment=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” margin_top=”” margin_right=”” margin_bottom=”” margin_left=”” font_size=”” fusion_font_family_text_font=”” fusion_font_variant_text_font=”” line_height=”” letter_spacing=”” text_color=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]


 

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک مقاله