جراحی بینی طبیعی + دکتر اسماعیل زارع

امروزه جراحی بینی طبیعی نسبت به سایر روش های عمل زیبایی بینی طرفداران بسیاری را هم در خانم ها و هم در آقایان به خود اختصاص داده است. افرادی که به دنبال جراحی بینی به فرم طبیعی هستند تنها به فکر برطرف کردن و اصلاح ایرادات بینی هستند، این افراد معمولا نمی خواهند به طور کامل مشخص باشد که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند. برای دیدن نمونه کارهای دکتر اسماعیل زارع ، جراح بینی تهران می توانید به گالری وب سایت و یا کانال آپارات ایشان مراجعه بفرمایید.

 

جراحی بینی طبیعی

 

مشخصات بینی های طبیعی چیست ؟

 1. نوک بینی های طبیعی ؛ تیز ، سربالا و فرم دار نمی باشد.
 2. هیچ قوسی بر روی بینی های طبیعی ، وجود ندارد.
 3. اندازه بینی های طبیعی ؛ متناسب با سایر اعضا صورت می باشد.

تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی چیست ؟

تفاوت میان بینی های فانتزی ، نیمه فانتزی و طبیعی تنها در فرم ظاهری آن ها می باشد. بارزترین تفاوت آن ها ؛ میزان فاصله بین نوک بینی و لب بالا می شود ؛ این فاصله در بینی های طبیعی ، بین 90 الی 95 درجه ؛ بینی های نیمه فانتزی ، 95 الی 100 درجه و بینی های فانتزی یا عروسکی ، 100 الی 105 درجه می باشد. ( میزان فاصله بین لب بالا و نوک بینی ، موجب سربالا شدن بینی می شود.) از دیگر تفاوت میان بینی ها ؛ باید به قوس پشت بینی ، اندازه بینی و از این قبیل موارد اشاره کنیم.

نحوه جراحی بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی در تهران تنها با هدف برطرف کردن ایرادات بینی نظیر قوز و برآمدگی در پل بینی ، رفع افتادگی نوک بینی و اصلاح مشکلات تنفسی بیمار انجام می شود. در این جراحی هیچ قوسی ایجاد نخواهد شد، بنابراین نوک بینی سر بالا نمی شود و فقط تا حدی که افتادگی نوک بینی برطرف شود بالا برده می شود. زاویه نوک بینی تا لب حدود 95 درجه می باشد. در صورت نیاز در جراحی طبیعی بینی سایر نواقص بینی ؛ مانند پهن بودن بینی ، انحراف و کجی بینی و غیره نیز اصلاح می شود.

رینوپلاستی بینی طبیعی با لیزر

در حال حاضر ، در همه جا صحبت از عمل بینی با لیزر ، می باشد ؛ در این باره باید ذکر شود ، از نظر علم پزشکی امکان انجام عمل بینی با لیزر ، وجود نداشته و تمامی مطالب موجود در این باره ، تنها جهت جلب توجه بوده و جنبه تبلیغاتی دارند.

معیار های مهم در جراحی بینی طبیعی

جراح بینی خوب در تهران ، قبل از جراحی زیبایی بینی در جلسه مشاوره ، موراد زیر را مورد بررسی قرار می دهد :

 • پهنای بینی
 • قرینگی بینی
 • پره های بینی
 • مقدار چرخش بینی
 • میزان برجستگی بینی

عکس جراحی بینی طبیعی

 

جراحی بینی طبیعی

 

چرا بهتر است جراحی بینی طبیعی انجام دهیم ؟

همانطور که در بالا هم گفته شد ، در عمل بینی طبیعی تغییرات ایجاد شده بسیار کمتر از سایر روش های راینوپلاستی می باشد و تنها ایرادات بینی بر طرف خواهد شد ؛ از این رو بافت بینی آسیب کمتری می بیند ، بنابراین احتمال بروز اختلالات تنفسی در افراد به حداقل می رسد. همچنین افرادی که فرم بینی طبیعی دارند ، از شکل ظاهری و چهره ای طبیعی تر برخوردار هستند و اجزای صورت آنها به خوبی با یکدیگر هماهنگ می باشند.

روش جراحی بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی به دو روش جراحی بینی باز و رینوپلاستی بسته انجام می شود. در عمل زیبایی بینی باز برش کوچکی در ناحیه بین دو سوراخ بینی انجام می شود و پوست از استخوان بینی جدا خواهد شد، سپس تغییرات اعمال می شود. در جراحی بینی طبیعی بسته برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و پوست بینی توسط یک دستگاه مخصوص از بینی فاصله می گیرد. البته معمولا این روش به دلیل محدودیت دید جراح ، اولویت دوم جراحان بینی می باشد.

عمل بینی طبیعی مردانه

معمولا بیشتر مردان برای انجام عمل زیبایی بینی خواستار یک بینی طبیعی متناسب با سایر اجزای صورت خود هستند و معمولا این عمل را در جهت بهبود مشکلات تنفسی خود انجام می دهند ؛ بنابراین جراحان در عمل بینی طبیعی مردان از ایجاد قوس های غیر طبیعی و یا جراحی رینوپلاستی به صورت ظریف و کوچک خودداری می کنند تا ضمن حفظ جذابیت های مردانه شکل بینی را اصلاح نمایند.

فیلم اتاق عمل جراحی بینی طبیعی

 

 

عمل بینی طبیعی زنانه

در سال های اخیر تمایل بسیاری از افراد هم چنین خانم ها نسبت به عمل بینی طبیعی افزایش داشته و بیشتر افراد به جای بینی های فانتری تمایل به داشتن بینی های طبیعی دارند. معمولا جراحی بینی طبیعی در زنان به ویژه زمانی که بینی گوشتی باشد ، توصیه می شود و این افراد شاهد نتیجه خوبی از عمل جراحی می شوند. زیرا بینی های گوشتی به دلیل داشتن پوستی ضخیم و غضروف های ضعیف نتیجه خوبی را از جراحی بینی فانتزی نمی گیرند.

در جراحی بینی به فرم طبیعی چه فاکتورهایی رعایت می شود ؟

در تناسب بودن بینی با سایر اعضای صورت : در انجام جراحی به فرم طبیعی قواعد زیبایی شناسی در نظر گرفته می شود و بینی نسبت به سایر اعضای صورت اصلاح و جراحی می شود تا در تناسب با سایر اجزای صورت قرار بگیرد و از کوچک کردن بیش از حد بینی پرهیز می شود. لازم است فاصله مناسبی برای لب بالا و نوک بینی بیمار در نظر گرفته شود تا حالت غیر طبیعی پیدا نکند.

برطرف کردن مشکلات تنفسی و داخلی بینی : در هنگام جراحی بینی به فرم طبیعی مشکلات تنفسی بیمار نیز بررسی می شود تا در صورت وجود هر نوع مشکلی برطرف شود. ممکن است بسیاری از افراد انحراف بینی یا پولیپ داشته باشند که در این هنگام تیغه سپتوم بینی اصلاح می شود و یا پولیپ بینی برداشته می شود تا تنفس بیمار بهبود پیدا کند.

متقارن کردن و یکسان کردن سوراخ ها بینی : در جراحی بینی طبیعی در تهران با دکتر اسماعیل زارع ، از جمع کردن بیش از حد سوراخ های بینی پرهیز می شود. تا حد امکان سعی می شود در سوراخ های بینی تغییری ایجاد نشود اما در شرایطی که سوراخ های بینی نامتقارن باشند و یا بسیار بزرگ باشند می توان تقارن را در آن ایجاد کرد و مشکلات مربوط را اصلاح نمود.

بهبود شکل ظاهری بینی : برای بهبود شکل ظاهری بینی به فرم طبیعی می توان افتادگی نوک بینی را برطرف نمود و تیغه بینی را با ایجاد قوسی ملایم یا به صورت صاف اصلاح کرد. در این حالت مشکلات ظاهری بینی برطرف می شود و بینی در نهایت ظاهری زیبا و بهتر پیدا می کند.

 

 

هزینه جراحی بینی طبیعی در تهران چقدر است ؟

اطلاع از هزینه عمل بینی طبیعی ، مستلزم مراجعه به بهترین جراح بینی طبیعی در تهران و قرار گیری تحت معاینه می باشد ؛ چرا که در هر فرد با توجه به فاکتورهای متعدد متغیر است ؛ با مراجعه به پزشک ، از هزینه جراحی بینی تان مطلع شوید. لازم به ذکر است ؛ هزینه عمل بینی به فرم طبیعی ، مشمول بیمه نمی شود ؛ چرا که شرکت های بیمه ، تنها هزینه عمل های درمانی را متقبل می شوند.

جراحی بینی طبیعی ترمیمی

ممکن است در برخی موارد به دلیل مشکلاتی که در عمل بینی اولیه ایجاد می شود ، نیاز به رینوپلاستی برای بار دوم یا چندم باشد. در چنین مواردی معمولا مشکلاتی از جمله برآمدگی ، فرورفتگی ، عدم تقارن و غیره مشاهده می شود. در عمل ترمیمی بینی طبیعی شکل نوک بینی ، پهنای بینی و تغییر پل بینی و همچنین سوراخ های بینی اصلاح خواهند شد تا در نهایت شکل بینی تغییر کرده و به هارمونی مناسبی با سایر اجزای صورت برسد.

چه افرادی به سراغ جراحی بینی طبیعی می باشند؟

فرم نچرال بینی در بسیاری از آناتومی های صورت سازگار است اما انتخاب این فرم ، به سلیقه داوطلبان بستگی دارد. در واقع باید گفت که بیشتر متقاضیان جراحی بینی طبیعی آقایان می باشند که میل به رفع ایرادات ظاهری را به طور نچرال و طبیعی دوست دارند ، زیرا این فرم ابهت مردانه آن ها را پس از انجام این فراین زیبایی همچنان حفظ می کند و به چهره آنان فرمی مصنوعی و غیر طبیعی نمی بخشد. انتخاب این پروسه بدان معنا نیست که بانوان به دنبال این مدل عمل زیبایی نیستند و باید گفت که امروزه میل به انجام رینوپلاستی طبیعی در میان بانوان نیز افزایش یافته است.

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی

 • اولین اقدام عمل زیبایی بینی ، انتخاب یک پزشک بینی خوب و با تجربه می باشد.
 • طی جلسه نخستی که بیمار با جراح بینی دارد ، انتظارات خود را از جراحی بینی طبیعی به پزشک خود بازگو می کند.
 • مواردی همچون سابقه بیماری ، مصرف داروی خاص و یا حساسیت دارویی خود را به جراح خود اطلاع دهید.
 • عکسی از تمام جهت های بینی خود تهیه نمایید.
 • شب پیش از جراحی استحمام نمایید.
 • مدارک پزشکی و همچنین جواب آزمایشات تجویزی پزشک را در روز جراحی به همراه داشته باشید.
 • خانم ها روز رینوپلاستی طبیعی از داشتن لاک ، ناخن مصنوعی و آرایش پرهیز کنند.
 • آقایان محاسن خود را اصلاح کنند. 
 • از داشتن هر گونه زیور آلات همچون ساعت ، انگشتر و غیره خودداری کنید.

ترمیم جراحی بینی طبیعی 

ترمیم جراحی بینی طبیعی ، به منظور رفع ایرادات باقی مانده یا ایجاد شده از عمل بینی طبیعی اولیه صورت می گیرد که تنها بعد از طی یک سال با از بین رفتن التهاب بینی انجام می شود. در این زمان ایرادات بینی به طور کامل مشاهده می شود. از لحاظ هزینه نیز ، به دلیل پیچیدگی عمل ثانویه بینی ، این پروسیجر گران تر خواهد بود.

آیا عمل بینی طبیعی را می توان برای بهبود تنفس انجام داد ؟

در صورتی که هدف اصلی از انجام عمل زیبایی بینی ، برطرف شدن مشکلات عملکردی بینی یعنی اختلال در تنفس باشد و فرد تمایل داشته باشد در کنار رفع این موضوع ، ظاهر بینی نیز تا حدودی اصلاح شود ؛ بهترین روش ، عمل بینی طبیعی با قوس کم است. در این صورت ابتدا عارضه ای که سبب بروز مشکلات تنفسی در فرد شده است را می توان برطرف نمود. سپس عیوب ظاهری بینی بررسی شده و بر اساس آناتومی صورت فرد ، مشکلات بینی نیز برطرف و اصلاح خواهند شد. در نتیجه این جراحی شما شاهد بینی کاملا طبیعی که در تناسب با اجزای صورت می باشد ، خواهید بود. توجه داشته باشید که فرم و سایز بینی در حالت جراحی بینی طبیعی در تهران ، تغییر زیادی پیدا نمی کند و در بیشتر موارد بینی همچنان فرم قبلی خود را حفظ کرده اما سایز آن تا حدودی کاهش پیدا می کند. همچنین مواردی که موجب بد شکل به نظر رسیدن بینی شده است ، برطرف خواهد شد.

آیا عمل بینی طبیعی گزینه مناسبی برای من است ؟

از آنجایی که این فرم از بینی تا حدودی با فرم اصلی بینی تشابه دارد ، می توان گفت گزینه عالی و بدون ریسکی برای تمامی افراد به شمار می آید.

جراحی بینی طبیعی برای بینی های استخوانی به چه صورت است ؟

بینی های استخوانی دارای پوست نازکی هستند از این رو استخوان بینی به راحتی لمس می شود ، بیشتر افرادی که بینی استخوانی دارند ، شکل بینی آن ها به دلیل وجود قوز حالت عقابی و منحنی شکل دارد. افراد با این خصوصیت که قصد انجام رینوپلاستی دارند ، می توانند بینی خود را به فرم های مختلفی جراحی نمایند ؛ بهترین فرم بینی در نهایت بر اساس اهداف بیمار و آناتومی صورت مشخص می شود.جراحی بینی طبیعی استخوانی معمولا به این شکل انجام می شود که قوز بینی برطرف شده و نوک بینی تا حدودی بالا می رود ؛ به این ترتیب در نهایت فرم بینی کاملا عوض نخواهد شد و متناسب با فرم صورت می باشد. افرادی که تمایل زیادی به تغییر در فرم بینی ندارند و یا به اصلاح دوست ندارند کسی متوجه عملی بودن بینی آن ها شود ، این فرم بینی بسیار مناسب است.

عمل بینی طبیعی برای بینی های گوشتی به چه صورت است ؟

بینی های گوشتی ویژگی هایی مخالف بینی های استخوانی دارند. یعنی بر خلاف بینی های استخوانی ، پوست بینی گوشتی ضخیم بوده و بافت عضروفی آن نرم است. با اطمینان می توان گفت جراحی بینی طبیعی برای بینی های گوشتی بهترین انتخاب است ؛ چرا که نیازی به ایجاد تغییرات گسترده نیست. در طی این پروسه تلاش می شود مشکلات بینی برطرف شده و افتادگی نوک بینی اصلاح شود ، سپس به کمک غضروف ، نوک بینی تقویت خواهد شد. در نهایت این موضوع موجب می شود تا از برگشت پذیری بینی های گوشتی به فرم قبلی جلوگیری شود.

تا چه مدت باید به بینی بعد از عمل چسب زد ؟

از آنجایی تورم در بینی های گوشتی بعد از جراحی زیاد است ، توصیه می شود افرادی که بینی آن ها گوشتی است ؛ بعد از انجام جراحی بینی طبیعی در تهران با دکتر زارع ، برای حداقل دو ماه به بینی خود چسب بزنند ، این در حالی است که بینی های استخوانی بعد از یک ماه چسب زدن به بینی ، مقدار زیادی از ورم بینی آن ها از بین می رود.

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک مقاله