امروزه در بین مردم انجام عمل بینی ، بسیار محبوب شده است ؛ زیرا بینی تاثیر زیادی در زیبایی چهره افراد دارد ؛ از این رو کسانی که به دنبال زیبایی طلبی هستند ، اقدام به انجام عمل بینی تهران می کنند.

عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی ، به منظور برطرف کردن ایرادات ظاهری بینی ؛ مانند کجی ، بزرگ بودن ، بزرگ بودن حفره های بینی و غیره انجام می شود.

انواع مدل جراحی بینی

مهم ترین نکته در جراحی زیبایی بینی ، میزان فاصله و زاویه بین لب بالا و بینی می باشد ؛ وجود این زاویه است که باعث ایجاد تفاوت در مدل های بینی می شود.

 1. جراحی بینی طبیعی
 2. جراحی بینی فانتزی
 3. جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی طبیعی : میزان زاویه بین بینی و لب بالا در این مدل از جراحی بینی ، باید بین ۹۰ تا  ۹۵ درجه باشد  ؛ بینی های گوشتی کاندید مناسبی جهت جراحی بینی طبیعی می باشند.

عمل بینی تهران

جراحی بینی فانتزی : برخی از ویژگی های عمل بینی فانتزی عبارتند از :

 • سربالا بودن نوک بینی
 • کوچک بودن بینی
 • وجود قوس در پشت بینی

میزان فاصله موجود در بینی های فانتزی ، باید بین ۱۱۰ الی ۱۳۰ درجه باشد.

جراحی بینی نیمه فانتزی : مدل بینی نیمه فانتزی ، در بین بینی طبیعی و فانتزی قرار می گیرد ؛ در واقع این مدل از بینی ترکیبی از بینی های فانتزی و طبیعی است که باید ضمن حفظ ظاهر طبیعی خود ویژگی های بینی فانتزی را نیز دارا باشد.

انواع روش های جراحی بینی

عمل بینی به دو روش باز و بسته انجام می گیرد ؛ انتخاب کدام یک از این روش ها بستگی به نظر جراح بینی و شرایط بیماران دارد.

تنها تفاوت این دو روش عمل بینی ، در ناحیه ایجاد برش می باشد ؛ در روش جراحی باز برش ها در ناحیه کلوملا و در روش جراحی بسته برش ها در داخل ساختار بینی ایجاد می شوند.

 عمل بینی تهران

اقدامات قبل از عمل بینی

 1. اولین و مهم ترین گامی که بیماران باید جهت انجام جراحی زیبایی بینی انجام دهند ، انتخاب جراح بینی می باشد ؛ جراح زیبایی بینی ، یکی از تاثیر گذارترین عوامل در نتیجه عمل زیبایی بینی می باشد.
 2. افرادی که تصمیم انجام جراحی زیبایی بینی ، دارند و به جراح بینی مراجعه کرده اند ، باید پزشک معالج خود را از تمامی سوابق پزشکی خود نظیر حساسیت های دارویی و سوابق بیماری مطلع کنند.
 3. در روز جلسه مشاوره با پزشک ، ایشان را از خواسته و انتظارات خود از عمل زیبایی بینی مطلع کرده و نظرشان را جویا شوید.
 4. احتمال دارد ؛ پزشک ، پیش از عمل بینی برای بیماران دارو تجویز کند ؛ لازم به ذکر است ، مصرف منظم و به موقع داروهای تجویز شده از سوی جراح بینی ، از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و به هیچ وجه ، نباید در این باره سهل انگاری گردد.
 5. به افراد زیباجو توصیه می گردد ؛ هر چه سریع تر اقدام به انجام آزمایشات تجویز شده از سوی جراح بینی ، نمایند.
 6. جراح زیبایی بینی ، به بیماران توصیه می کند جهت جلوگیری از بروز اخلال در عمل زیبایی بینی از مدتی قبل از جراحی زیبایی بینی از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل خودداری کنند.
 7. بیماران از مصرف داروهایی که سبب رقیق شدن خون می شوند از ۲ هفته قبل از جراحی زیبایی بینی منع می شوند.

شب قبل از عمل بینی

 • افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند ، باید در شب از قبل از عمل زیبایی بینی ، شام سبک میل کرده و به مدت ۸ ساعت قبل از شروع جراحی زیبایی بینی از خوردن و آشامیدن خودداری کنند.
 • جراح زیبایی بینی ، به افرادی که تصمیم به انجام عمل زیبایی بینی گرفته اند ، توصیه می کند روز قبل از جراحی بینی به وفور آب میل کنند.
 • بهتر است آقایان در روز قبل از جراحی بینی ، نسبت به تراشیدن ریش و سبیل خود اقدام کنند .
 • بهتر است بیماران شب قبل از جراحی زیبایی بینی ، استحمام کنند ؛ چرا که تا مدتی بعد از عمل زیبایی بینی اجازه شستن سر خود را ندارند.

عمل بینی تهران :

 

روز عمل بینی تهران

 • بانوان باید دقت کنند که در روز جراحی زیبایی بینی ، آرایش نکرده و بر روی ناخن های آن ها لاک نباشد ؛ هم چنین بانوان نباید هیچ گونه زیورآلات به همراه خود داشته باشند.
 • توصیه می شود ، بیماران از قبل آدرس کلینیک را بررسی کرده و ۱ ساعت زودتر از شروع عمل زیبایی بینی ، در آن جا حضور داشته باشند.
 • بیماران باید دقت کنند که در روز جراحی زیبایی بینی ، ناشتا باشند.
 • بیماران باید توجه کنند زمان مراجعه به بیمارستان جهت انجام جراحی زیبایی بینی ، به منظور جلوگیری از اصابت ضربه به بینی لباس های آزاد و دکمه دار به تن کنند.
 • بیماران حتما باید از تنها مراجعه کردن به کلینیک ، جهت انجام جراحی زیبایی بینی جلوگیری کرده و با یک همراه در کلینیک حضور یابند.
 • به همراه داشتن تمامی مدارک پزشکی در روز عمل جراحی بینی ، الزامی است.

بهترین جراح عمل بینی تهران

انتخاب جراح بینی ، تاثیر بسیار زیادی در نتیجه عمل بینی دارد ؛ بنابراین ، بیماران برای دریافت بهترین نتیجه از جراحی بینی ، باید در انتخاب جراح بینی بسیار دقت کنند ؛ برای بسیاری از بیماران این سوال پیش می آید که بهترین جراح بینی در تهران کیست ؟

در این باره باید بگوییم ، بیماران جهت پیدا کردن بهترین جراح بینی می توانند از دوستان یا آشنایان خود که در این زمینه اطلاعات دارند ، پرس و جو کنند یا اینکه به جستجو در گوگل بپردازند.

دکتر اسماعیل زارع ، بهترین جراح عمل بینی تهران می باشند که شما می توانید جهت آشنایی نسبی و دیدن نمونه کاری های ایشان به صفحه اینستاگرام یا گالری تصاویر سایت ایشان مراجعه کنید.

عمل بینی تهران

ریکاوری جراحی بینی

ریکاوری جراحی بینی ، یک تا دو هفته طول می کشد. گچ و بخیه ها بعد از حدوداً یک هفته برداشته می شود.

در این مرحله بینی شما همچنان متورم است. تورم بینی به تدریج فروکش می کند. ۳ هفته بعد از جراحی ، تورم ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش می یابد و پس از یک تا یک و نیم سال ، این تورم بطور کامل از بین می رود. معمولاً نوک بینی بخشی است که طولانی ترین زمان را برای بهبود نیاز دارد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 1. بیش از حد به خودتان فشار نیاورید.
 2. تصمیم گیری برای از سر گیری فعالیت های نرمال روزمره ، به کیفیت بهبود و نیز شدت دشواری کار شما بستگی دارد. بیشتر افراد می توانند بعد از یک دوره ۲ هفته ای فعالیت های نرمال خود را از سر بگیرند.
 3. آنها باید انجام ورزش های برخوردی را تا ۶ هفته بعد از جراحی بینی به تعویق بیاندازند.
 4. فین نکنید.
 5. خمیازه کشیدن و خندیدن با صدای بلند ، توصیه نمی شود.
 6. تا حد امکان از انجام حرکات صورت بپرهیزید و به جای بینی از راه دهان عطسه کنید.
 7. بعد از جراحی ، در زمان خوابیدن تا جایی که می توانید سر خود را با گذاشتن ۲ تا ۳ بالش ، بالا بیاورید. بالا بردن سر ، به پایین آمدن میزان تورم کمک می کند.
 8. داروهای مسکن یا آنتی هیستامین را در صورت نیاز مصرف کنید.
 9. استفاده طولانی مدت از داروهای مسکن باعث یبوست می شود.
 10. کلیه دستورالعمل های پزشک را اجرا کنید.

عوارض عمل بینی

عمل بینی ، روشی ایمن جهت اصلاح و بهبود شکل ظاهری بینی بوده که در سراسر جهان انجام می گیرد ؛ در صورت انجام عمل بینی توسط بهترین جراح بینی ، خطری افراد را تهدید نخواهد کرد ؛ اما در غیر این صورت ، احتمال بروز عوارض ناشی از آن وجود دارد.

نا متقارنی حفره های بینی ، بی حسی ، درد شدید ، عفونت و از این قبیل موارد از عوارض جراحی بینی می باشند ؛ لازم به ذکر است ، بیمار در برخی از مواقع ، نیاز به جراحی مجدد نیز پیدا خواهد کرد ؛ بنابراین ، به منظور جلوگیری بروز خطرات ناشی از عمل بینی ، در انتخاب جراح بینی دقت نمایید.

هزینه عمل بینی تهران

بهترین راه اطلاع از هزینه عمل زیبایی بینی ، مراجعه به جراح بینی است ؛ چرا که ، هزینه عمل بینی در هر فرد متغیر بوده و پس از بررسی پارامترهای گوناگون توسط پزشک تعیین می گردد.

بسیاری از افراد در رابطه با چگونگی پرداخت هزینه جراحی بینی توسط بیمه سوال دارند ؛ در این باره لازم به ذکر است که هزینه عمل های زیبایی مشمول بیمه نمی شوند و بیمه تنها بخشی یا کل هزینه جراحی های درمانی را پرداخت می کند.

 

Call Now Buttonتماس با ما