جراحی بینی در افراد مسن

جراحی بینی در افراد مسن : امروزه جراحی بینی پر طرفدارترین جراحی زیبایی محسوب می شود و افراد با هر سن و جنسیتی تمایل به انجام این جراحی دارند.

تغییراتی چون افتادگی نوک بینی ، کاهش خاصیت ارتجاعی پوست و بد فرم شدن بینی که با افزایش سن در چهره افراد ایجاد می شود، سبب کاهش زیبایی چهره افراد خواهد شد؛ از این رو علاوه بر جوان تر ها ، افراد مسن نیز تمایل به اصلاح ایرادات بینی و افزایش زیبایی خود هستند.

جراحی بینی در افراد مسن

اما یکی از نگرانی هایی که همواره افراد مسن قبل از جراحی بینی دارند ، بیهوشی و تاثیرات آن بر بدن آنهاست، که با پیشرفت علم پزشکی دیگر جای نگرانی نیست و چنانچه فرد متقاضی دارای مشکلات قلبی ، عروقی یا بیماری خاصی نباشد هیچگونه عوارضی را در پی نخواهد داشت.

نکاتی درباره جراحی بینی در افراد مسن

جراح بینی موظف است قبل از جراحی بینی در افراد مسن ، به بررسی سلامت جسمی و روحی این افراد بپردازد و بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود و در صورت سلامت کامل این افراد، اقدام به جراحی بینی نماید.

فرد متقاضی موظف است تمامی آزمایشات تجویز شده توسط پزشک را انجام دهد و در صورت داشتن سابقه بیماری یا مصرف داروی خاص ، جراح خود را در جریان قرار دهد.

دوران نقاهت در افراد مسن بیشتر از افراد جوان تر می باشد ، به همین دلیل رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی در این افراد از اهمیت بالاتری برخوردار است.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

  • به منظور رفع یا کاهش کبودی از کمپرس یخ استفاده نمایید.
  • رژیم غذایی خود را با مایعات و غذا هایی که نیاز به جویدن ندارند شروع کنید و مصرف نمک و ادویه های تند را به حداقل برسانید.
  • بعد از جراحی بینی به روی بینی گچ و پانسمان قرار خواهد گرفت که معمولا بعد از یک هفته برداشته خواهد شد ، توجه داشته باشید در این مدت گچ و پانسمان خیس نشود.
  • دارو های تجویز شده توسط پزشک را به طور مرتب استفاده کنید.
  • حداقل تا دو ماه از عینک زدن امتناع کنید و در صورت لزوم از لنز استفاده نمایید.
  • حداقل تا دو ماه از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید.
  • از قرار گرفتن در محل های شلوغ که احتمال برخورد ضربه به بینی وجود دارد خودداری کنید.

هزینه جراحی بینی در افراد مسن

هزینه این جراحی بسته به میزان ایرادات بینی و دستمزد جراح و غیره در هر فرد متفاوت است و پس از معاینه مشخص خواهد شد.

تماس با ما