جراحی بینی گوشتی

امروزه جراحی بینی گوشتی به این صورت است که جراح بینی ، از غضروف میانی بینی که محکم و مقاوم است ، به منظور تقویت بافت و غضروف ضعیف نوک بینی استفاده می کند.

بیشتر افرادی که دارای بینی های گوشتی می باشند ، قبل از جراحی زیبایی بینی ، نگران برگشت پذیری بینی خود هستند.

رینوپلاستی بینی های گوشتی ، به خاطر دارا بودن ویژگی های خاص ، جزو انواع پیچیده و مشکل جراحی بینی می باشد.

به همین دلیل مهم ترین اقدام برای کسب نتیجه مطلوب از جراحی بینی های گوشتی ، انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی می باشد ، چرا که این نوع جراحی نیازمند دقت و تجربه زیادی می باشد.

 

جراحی بینی گوشتی

 

بینی گوشتی چیست ؟

 1. بینی های گوشتی ، دارای پوستی ضخیم به همراه غدد چربی می باشند.
 2. بینی های گوشتی ، بافت و غضروفی ضعیف دارند.
 3. نوک بینی های گوشتی ، از نظر بصری گرد و پهن می باشد.

بینی های گوشتی بسته به نوع پوست به دو نوع تقسیم می شوند :

 • بینی گوشتی با منافذ باز و بزرگ غدد چربی : در زیر پوست این نوع از بینی های گوشتی ، غده های چربی فعالی وجود دارد و همچنین روی پوست آن ها منافذ بزرگی می باشد.
 • بینی گوشتی با غده چربی کم کار : در این نوع از بینی های گوشتی ، غدد چربی پوست فعالیت کمتری خواهند داشت و همچنین دارای پوست ضخیم و براقی می باشند.

تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی

 • پوست : مهم ترین عامل تعیین کننده نوع بینی ، میزان ضخامت پوست می باشد ؛ بینی های گوشتی ، پوست ضخیمی دارند ؛ اما بینی های استخوانی دارای پوستی نازک تر هستند.
 • ظاهر : معمولا بینی های استخوانی ، در ناحیه پل بینی دارای قوز و برآمدگی هستند ؛ اما بینی های گوشتی نوک بینی پهن و افتاده ای دارند ؛ البته ممکن است بینی های گوشتی نیز دارای قوز باشند.
 • بافت و غضروف بینی : بافت و ساختمان بینی استخوانی از استحکام بالایی برخوردار است ؛ اما بینی های گوشتی دارای بافت و غضروف ضعیفی هستند.

 

 

 

روش تشخیص بینی گوشتی

به طور کلی بینی های گوشتی را می توان از ظاهر آن ها تشخیص داد ، اما برای تشخیص دقیق تر نوع بینی ، می توانید نوک بین خود را به کمک دو انگشت خود فشار دهید ، در صورتی که در بینی خود ترشحات چربی را مشاهده کردید ، بینی شما گوشتی می باشد ، چرا که در بینی های گوشتی غدد چربی فعالی وجود دارد.

جراح بینی مناسب

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی ، انتخاب جراح بینی متبحر است که در کسب نتیجه ایده آل تاثیر بسزایی خواهد داشت ؛ توجه داشته باشید که ممکن است یک جراح در انجام جراحی بینی های استخوانی ماهر باشد ؛ اما قادر به کسب نتیجه مطلوب در جراحی بینی گوشتی نیست ؛ بنابراین ، در انتخاب جراح بینی خوب دقت نمایید.

جراحی بینی گوشتی با لیزر

آیا امکان انجام جراحی بینی گوشتی با لیزر وجود دارد ؛ یا اینکه ، تنها جهت تبلیغات است ؟ خیر ، امکان انجام عمل بینی با لیزر ، وجود ندارد.

در حال حاضر ، جراحی بینی با لیزر بدون درد و خونریزی ، موضوع داغی است که بسیار شنیده می شود و افرادی که دارای بینی گوشتی ، هستند ؛ به سمت آن جذب می شوند ؛ چرا که ، این تبلیغات با ارائه مطالبی در رابطه با ایجاد حرارت و کاهش حجم چربی در بینی ، کوچک کردن بینی های گوشتی را با این تکنولوژی ، عملی نشان می دهند ؛ در حالی که واقعیت این است که جراحی بینی با لیزر ، تنها یک شعار تبلیغاتی بوده و واقعیت ندارد.

از تنها کاربرد لیزر در حوزه جراحی زیبایی بینی ، باید به رفع اسکار ناشی از آن اشاره کنیم ؛ چرا که لیزر ، توانایی اصلاح ایرادات بینی را ندارد.

 

جراحی بینی گوشتی

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

 • بعد از جراحی ، به روی بینی گچ و پانسمان قرار خواهد گرفت که پس از گذشت حدود یک هفته توسط جراح بینی برداشته خواهد شد ؛ در این مدت سعی کنید گچ خیس نشود و در صورت استحمام تنها بدن خود را بشورید.
 • حداقل تا دو هفته بعد از جراحی بینی سیگار کشیدن ممنوع می باشد.
 • تا دو هفته از نوشیدن هر گونه مشروبات الکل دار خودداری نمایید.
 • بعد از عمل به هنگام دراز کشیدن سر خود را بالاتر از حد معمول قرار دهید.
 • تا مدتی از رفتن به مکان های شلوغ که احتمال برخورد ضربه به بینی وجود دارد ، پرهیز نمایید.
 • به مدت دو ماه بعد از جراحی بینی استفاده از عینک ممنوع می باشد و در صورت لزوم از لنز استفاده نمایید.

نتیجه جراحی بینی گوشتی

به طور کلی اولین و مهم ترین اقدامی که قبل از جراحی زیبایی بینی های گوشتی بسیار تاثیر گذار می باشد ، انتخاب بهترین جراح بینی است.

افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند و قصد جراحی بینی دارند ، باید به این نکته توجه داشته باشند که با توجه به ضخامت و نوع بینی خود انتظار و توقع معقولانه ای از جراح خود داشته باشند.

در صورتی که جراحی بینی گوشتی توسط جراح بینی با تجربه و متخصص صورت گیرد ، نتیجه جراحی بینی گوشتی بدون برگشت پذیری و عوارض جانبی خواهد بود.

 

جراحی بینی گوشتی

 

لازم به ذکر است ؛ رینوپلاستی بینی های گوشتی تنها با جراحی قابل انجام می باشد و تبلیغاتی که راجع به جراحی بینی با لیزر مشاهده می شود کذب بوده ؛ چرا که لیزر تنها قادر به صاف و صیقلی کردن پوست بینی خواهد بود و تنها کاربرد لیزر ، برطرف کردن آکنه و اسکار های سطح بینی می باشد و تا به امروز قادر به ایجاد تغییرات در ساختار و استخوان بینی نمی باشد.

به افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند ، پیشنهاد می شود بینی خود را مدل طبیعی جراحی نمایند و انتظار جراحی بینی فانتزی و عروسکی را نداشته باشند چرا که جراحی بینی فانتزی نیازمند استخوان محکم و پوستی نازک می باشد.

هزینه جراحی بینی گوشتی چقدر است ؟

کسانی که دارای بینی گوشتی بوده و تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی ، گرفته اند ؛ در ابتدا در رابطه با هزینه آن می پرسند ؛ در این باره ، لازم به ذکر است تعیین هزینه نهایی عمل بینی گوشتی در افراد ، نیازمند ویزیت توسط جراح بینی می باشد ؛ بنابراین ، به افراد توصیه می گردد ؛ به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، به پزشک مراجعه کرده و تحت معاینه قرار گیرند.

آیا بیمه هزینه جراحی بینی گوشتی ، را پرداخت می کند ؟

عمل بینی گوشتی ، در دسته جراحی های زیبایی قرار می گیرد و همانطور که می دانید ، بیمه ، هزینه عمل های زیبایی را تحت پوشش قرار نمی دهد.