اولین و مهم ترین اقدام قبل از عمل بینی ، انتخاب جراح بینی با تجربه و متخصص می باشد ، که در نتیجه عمل بسیار موثر است. عمل دماغ رایج ترین نوع جراحی زیبایی می باشد و طرفداران بسیاری را در میان خانم ها و حتی آقایان به خود اختصاص داده است. آنچه پیداست ، جراحی بینی جزو جراحی های اورژانسی نیست، بنابراین افراد از زمان کافی برای انتخاب بهترین جراح ، برخوردار هستند. چنانچه در انتخاب دکتر عمل متبحر و با تجربه دقت نداشته باشید ، ممکن است دچار عوارض جانبی شوید که لازم به انجام عمل ترمیمی دماغ باشد. در ادامه این مقاله بر آنیم که دکتر اسماعیل زارع ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در تهران را به شما معرفی کنیم.

 

 

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی تهران

 • یکی از موثر ترین روش های انتخاب پزشک ، پرس و جو از دوستان و آشنایانی می باشد که قبلا اقدام به انجام عمل زیبایی بینی نموده اند.
 • همچنین شما می توانید با توجه به موقعیت مکانی خود و با سرچ کردن در موتورهای جستجو ، لیستی از پزشکان را تهیه نمایید.
 • پس از تهیه این لیست ، به سایت جراحان مراجعه کنید و در قسمت درباره پزشک ، رزومه کاری و سوابق تحصیلی وی را مورد بررسی قرار دهید.
 • توصیه می شود برای اطمینان بیشتر ، حتما نمونه کارهای دکتر عمل بینی را مشاهده نمایید. از این رو با مراجعه به گالری تصاویر موجود در سایت و صفحه اینستاگرام ایشان یا مراجعه حضوری به مطب پزشک ، نمونه کارهای بهترین جراح بینی در تهران را مورد بررسی قرار دهید.

خصوصیات جراح بینی خوب در تهران

 1. یکی از اقدامات موثر در نتیجه جراحی ، انتخاب جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در تهران می باشد.
 2. پزشک موظف است بدون توجه به منافع مالی خود ، سلامت شخص را در نظر بگیرد و توانایی انجام عمل برای انواع بینی را داشته باشد.
 3. جراح بینی خوب در تهران باید با تسلط به علم زیبایی شناختی و داشتن قدرت تجسم بالا ، دیدگاه کلی را درباره عمل در اختیار فرد متقاضی قرار دهد.
 4. پزشک باید با در نظر گرفتن انتظارات بیمار و همچنین ایجاد تناسب چهره در فرد ، نوع آن را در جلسه مشاوره مشخص نماید.
 5. پزشک باید دارای سابقه کاری مطلوبی باشد و علاوه بر داشتن تخصص و تحصیلات دارای دید هنری نیز باشد.
 6. دکتر عمل بینی خوب در تهران موظف است بیمار را از اقدامات قبل و بعد از جراحی مطلع سازد.
 7. با توجه به موارد ذکر شده افراد می توانند جراح زیبایی بینی مورد اعتمادی را انتخاب نمایند.
 8. پزشک باید با صبر و حوصله پاسخگوی تمام سوالات بیمار باشد ، تا فرد متقاضی با آرامش خاطر اقدام به انجام آن نماید.
 9. بهترین جراح بینی تهران باید قادر به انجام انواع جراحی های بینی باشد.

 

 

جراح بینی - دکتر اسماعیل زارع

 

جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی

بینی ، دارای ساختاری ظریف و حساس می باشد ؛ این اندام ، دارای جنبه های عملکردی و زیبایی بوده و باید در صورت ، جذاب و متوازن به نظر برسد ؛ تا مانع از زیبایی چهره نشود. بینی ، به علت موقعیتی که در صورت دارد ، در برابر آسیب دیدگی ، بسیار آسیب پذیر می باشد ؛ برخی از افراد دارای نقص های مادرزادی هستند که شکل بینی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد ؛ این مشکل ، به وسیله رینوپلاستی قابل رفع است. رینوپلاستی که یک عمل میلی متری است که بد شکلی های بینی را اصلاح کرده و دوباره شکل می دهد و یک عمل بسیار ویژه و دقیق محسوب می شود. رینوپلاستی ، می تواند شامل تغییر غضروف و استخوان بینی و نیز اضافه کردن بافت باشد ؛ یک جراح بینی خوب ، به علم زیبایی شناسی و ریاضی برای اجرای این روند ، نیاز دارد. این روش ، اغلب با هدف نازک تر ، کوچک تر ، تنظیم زاویه یا تغییر اندازه موقعیت سوراخ های بینی ، انجام می شود.

جراحی درمانی بینی توسط جراح بینی خوب

هدف اصلی از جراحی ، درمان مشکلات تنفسی می باشد. در عمل درمانی بینی ؛ جراح بینی ، غضروف داخل سوراخ های بینی را اصلاح می کند ؛ همچنین ، دیگر نقص های ساختاری که باعث انسداد گذرگاه های هوا ، شده است را نیز درمان می نماید. این عمل ، با توجه به میزان پیچیدگی ها و ناهنجاری های بینی ، 1 الی 3 ساعت به طول می انجامد. لازم به ذکر است ؛ این جراحی ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

جراح بینی تهران چه جراحی هایی را به انجام می رساند ؟

 • جراحی بینی استخوانی

پوست نازک و انعطاف پذیر و همچنین بافت و ساختار مستحکم از مشخصه های بینی استخوانی می باشد . همچنین از لحاظ ظاهری دارای برجستگی روی پل بینی می باشند . این نوع بینی در مقایسه با بینی های گوشتی بهترین نوع برای عمل دماغ می باشند.

 • عمل زیبایی بینی گوشتی

پوست ضخیم ، بافت و غضروف ضعیف از ویژگی های بینی های گوشتی می باشد لذا جراح زیبایی بینی با تجربه و مهارت کافی با تقویت بافت ضعیف بینی نتیجه مطلوبی را کسب خواهد کرد.

 

 

جراح بینی - دکتر زارع

 • جراحی زیبایی بینی طبیعی

این نوع عمل زیبایی بینی برای افرادی که انتظار تغییر چندانی از عمل زیبایی بینی ندارند مناسب می باشد.

 • عمل زیبایی بینی فانتزی

در جراحی بینی فانتزی ، در پل بینی قوس بیشتری ایجاد می شود و در نتیجه بینی سربالاتر و کوچکتر خواهد شد. بینی های استخوانی بهترین نوع بینی برای انجام جراحی دماغ فانتزی هستند چرا که بافت بینی داری استحکام بیشتری می باشد.

 • عمل جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی حالتی بین دو عمل طبیعی و فانتزی می باشد و مناسب افرادیست که نه خواستار طبیعی بودن بینی خود هستند و نه می خواهند فرم بینی شان شبیه به بینی های فانتزی گردد.

 • جراحی ترمیمی بینی

چنانچه در انتخاب بهترین جراح بینی تهران دقت نداشته باشید ، ممکن است دچار عوارض جانبی همچون مشکلات تنفسی شوید یا از فرم بینی خود احساس رضایت نداشته باشید. در این صورت جراحی ترمیمی بینی به منظور برطرف کردن ایرادات باقی مانده از جراحی اولیه انجام می شود. لازم به ذکر می باشد هزینه عمل ترمیمی بینی نسبت به جراحی اولیه بیشتر می باشد.

تفاوت عمل باز و بسته از نظر بهترین جراح بینی در تهران

برای انجام عمل زیبایی بینی و اعمال تغییرات مورد نیاز بر روی بینی ، نیاز به دسترسی به استخوان و غضروف بینی می باشد ؛ به این منظور نیاز به ایجاد برش می باشد ، برای ایجاد برش جهت انجام عمل زیبایی بینی دو روش وجود دارد که تحت عنوان های عمل دماغ باز و بسته شناخته می شوند ؛ در ذیل به طور کامل در رابطه با روش های ایجاد برش آن توضیح داده شده است.

 

بهترین جراح بینی تهران - دکتر زارع

 

جراحی باز : برای انجام این رینوپلاستی به روش باز ، نیاز به ایجاد برش در ناحیه میانی حفره های بینی می باشد ، که در اصطلاح علمی با نام کلوملا شناخته می شود ؛ در این روش جراح ، پس از ایجاد برش ، پوست بینی را بلند کرده و سپس به اعمال تغییرات مورد نیاز می پردازد.

مزایای روش باز

به علت بلندکردن پوست بینی در این روش ، وسعت دید دکتر عمل دماغ گسترده تر از عمل های بینی به روش بسته می باشد و از این رو می تواند تغییرات بیشتری را بر روی بینی اعمال کند ، به همین علت رینوپلاستی های پیچیده همچون عمل دماغ گوشتی ، عمل ترمیمی بینی و غیره به این روش انجام می شود.

عمل بسته : برش های مورد نیاز در عمل بسته ، داخلی می باشد ؛ بنابراین می توان گفت هیچ گونه برشی بر روی سطح خارجی پوست بینی ایجاد نمی شود ، بلکه تمامی برش ها در ناحیه درونی حفره های بینی ایجاد می شوند.

با توجه به مطالب فوق می توان گفت تنها تفاوت این دو روش ، در ناحیه برش عمل بوده و تفاوت دیگری با یکدیگر ندارند.

مزایای روش بسته

میزان تورم و کبودی پس از رینوپلاستی ، در این روش کمتر از روش باز می باشد. مدت زمان مورد نیاز جهت انجام این جعمل کمتر از روش باز است.

نتیجه عمل بینی با دکتر اسماعیل زارع ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی تهران

جراح بینی - دکتر زارع

 

مراقبت های بعد از عمل از نظر بهترین جراح بینی تهران

در کنار انتخاب جراح بینی ماهر و کارآزموده ، رعایت توصیه های بعد از آن ، به شما در کسب نتایج مطلوب و رضایت بخش کمک می کند. دکتر زارع ، مهمترین نکات پس از عمل را در موارد زیر بیان می کند :

کمپرس سرد : پس از عمل ، معمولا در اطراف چشم تورم و کبودی ایجاد می شود. برای تسریع بهبودی و کاهش میزان ورم و کبودی ، می توانید در 48 ساعت بعد از جراحی ، از کمپرس سرد در نواحی اطراف چشم استفاده کنید.

گچ بینی : پس از عمل دماغ به منظور حمایت از فرم جدید بینی ، بر روی آن گچ قرار داده می شود. معمولا پس از گذشت یک هفته برای برداشتن گچ ، باید به مطب جراح رینوپلاستی تان مراجعه کنید. قبل از مراجعه به مطب ، برای بهتر جدا شدن گچ از بینی بهتر است ، استحمام نمایید.

استحمام : بعد از این پروسه ، تا زمانی که گچ بر روی بینی شما قرار دارد ، برای جلوگیری از خیس شدن آن نمی توانید استحمام کنید ؛ ولی به شیوه مورد استفاده در آرایشگاه ها ، می توانید موهای خود را بشویید. بعد از برداشتن گچ بینی نیز ، از استحمام با آب گرم پرهیز کنید. زیرا گرما سبب افزایش تورم بینی می شود.

 

 

بهترین جراح بینی تهران - دکتر زارع

 

 • استراحت :

پس از انجام این جراحی بهتر است ، استراحت کافی داشته باشید. برای استراحت به کمک چند بالش ، سر را بالاتر از بدن قرار داده و به حالت طاقباز یا به پشت ، بخوابید.

 • فعالیت :

بعد از عمل می توانید پیاده روی سبک داشته باشید. ولی تا مدتی باید از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین پرهیز کنید.

 • تغذیه بعد از عمل

بعد از عمل زیبایی بینی لازم است ، تا سپری شدن دوران نقاهت از غذاهای نرم و آبکی ، استفاده کنید و برای جلوگیری از وارد آمدن فشار به بینی ، از جویدن غذاهای سفت و سخت بپرهیزید. همچنین برای جلوگیری از تورم ، غذاهای پر ادویه و نمک استفاده نکنید. لازم است با داشتن رژیم غذایی سرشار از فیبر ، از بروز یبوست پیشگیری نمایید.

 • سرفه و عطسه کردن

 بهترین جراح بینی تهران توصیه می کند ، در هنگام سرفه یا عطسه ، دهان خود را کاملا باز نگهدارید. از فین کردن بپرهیزید ؛ زیرا به دلیل فشار آوردن به بینی ، ریسک خطر خونریزی را افزایش می دهد.

 

 

 • قرار گرفتن در معرض آفتاب

از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید و در موارد ضروری از کرم ضدآفتاب با فاکتور حفاظتی مناسب ، استفاده کنید.

 • عینک زدن

بعد از عمل تا چند ماه نمی توانید ، از عینک آفتابی یا طبی بر روی بینی خود استفاده کنید ؛ زیرا سبب تغییر فرم آن می شود. با مشورت جراح بینی خوب در تهران ، می توانید از لنزهای تماسی استفاده کنید.

 • چسب زدن بینی

پس از برداشتن گچ بینی ، به منظور کاهش تورم و فرم گرفتن دماغ ، دکتر به شما توصیه می کند که تا مدتی از چسب مخصوص بر روی آن ، استفاده کنید. آموزش نحوه صحیح چسب زدن را در مطب به خوبی یاد بگیرید. بهتر است قبل از هر بار تعویض چسب بینی ، دوش بگیرید و پوست دماغ را از چربی ها و آلودگی ها پاک کنید.

نمونه کار عالی دکتر اسماعیل زارع ، جراح بینی خوب در تهران

جراح بینی - دکتر زارع

 

هزینه عمل بینی بهترین دکتر بینی تهران چقدر است ؟

هزینه این عمل در هر فرد با توجه به پارامترهای گوناگون ، متفاوت بوده و نیازمند معاینه توسط بهترین جراح بینی تهران می باشد. برای اطلاع از قیمت عمل توسط دکتر زارع ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران ، می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.