اولین و مهم ترین اقدام قبل از عمل بینی ، انتخاب جراح بینی با تجربه و متخصص می باشد ، که در نتیجه عمل بسیار موثر است. عمل دماغ رایج ترین نوع جراحی زیبایی می باشد و طرفداران بسیاری را در میان خانم ها و حتی آقایان به خود اختصاص داده است. آنچه پیداست ، جراحی بینی جزو جراحی های اورژانسی نیست، بنابراین افراد از زمان کافی برای انتخاب بهترین جراح بيني برخوردار هستند. چنانچه در انتخاب جراح بيني متبحر و با تجربه دقت نداشته باشید ، ممکن است دچار عوارض جانبی شوید که لازم به انجام جراحی ترمیمی دماغ باشد.

نحوه انتخاب جراح بینی

 • یکی از موثر ترین روش های انتخاب پزشک ، پرس و جو از دوستان و آشنایانی می باشد که قبلا اقدام به انجام عمل زیبایی بینی نموده اند.
 • همچنین شما می توانید با توجه به موقعیت مکانی خود و با سرچ کردن در موتورهای جستجو ، لیستی از پزشکان را تهیه نمایید.
 • پس از تهیه این لیست ، به سایت جراحان مراجعه کنید و در قسمت درباره پزشک ، رزومه کاری و سوابق تحصیلی وی را مورد بررسی قرار دهید.
 • توصیه می شود برای اطمینان بیشتر ، حتما نمونه کار های جراح بیني را مشاهده نمایید. از این رو با مراجعه به گالری تصاویر موجود در سایت و صفحه اینستاگرام ایشان یا مراجعه حضوری به مطب پزشک ، نمونه کارهای جراح بيني را مورد بررسی قرار دهید.

خصوصیات جراح بینی

 1. یکی از اقدامات موثر در نتیجه جراحی ، انتخاب جراح بيني متخصص می باشد.
 2. پزشک موظف است بدون توجه به منافع مالی خود ، سلامت شخص را در نظر بگیرد و توانایی انجام عمل برای انواع بینی را داشته باشد.
 3. جراح بيني باید با تسلط به علم زیبایی شناختی و داشتن قدرت تجسم بالا ، دیدگاه کلی را درباره عمل در اختیار فرد متقاضی قرار دهد.
 4. پزشک باید با در نظر گرفتن انتظارات بیمار و همچنین ایجاد تناسب چهره در فرد ، نوع آن را در جلسه مشاوره مشخص نماید.
 5. پزشک باید دارای سابقه کاری مطلوبی باشد و علاوه بر داشتن تخصص و تحصیلات دارای دید هنری نیز باشد.
 6. پزشک جراح بیني خوب موظف است بیمار را از اقدامات قبل و بعد از جراحی مطلع سازد.
 7. با توجه به موارد ذکر شده افراد می توانند جراح زیبایی بینی مورد اعتمادی را انتخاب نمایند.
 8. پزشک باید با صبر و حوصله پاسخگوی تمام سوالات بیمار باشد ، تا فرد متقاضی با آرامش خاطر اقدام به انجام آن نماید.
 9.  بهترین جراح بینی تهران  باید قادر به انجام انواع جراحی های بینی باشد.

جراح بینی

جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی

بینی ، دارای ساختاری ظریف و حساس می باشد ؛ این اندام ، دارای جنبه های عملکردی و زیبایی بوده و باید در صورت ، جذاب و متوازن به نظر برسد ؛ تا مانع از زیبایی چهره نشود.

بینی ، به علت موقعیتی که در صورت دارد ،  در برابر آسیب دیدگی ، بسیار آسیب پذیر می باشد ؛ برخی از افراد دارای نقص های مادرزادی هستند که شکل بینی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد ؛ این مشکل ، به وسیله رینوپلاستی قابل رفع است.

رینوپلاستی که یک عمل میلی متری است که بد شکلی های بینی را اصلاح کرده و دوباره شکل می دهد و یک عمل بسیار ویژه و دقیق محسوب می شود.

رینوپلاستی ، می تواند شامل تغییر غضروف و استخوان بینی و نیز اضافه کردن بافت باشد ؛ یک جراح بینی خوب ، به علم زیبایی شناسی و ریاضی برای اجرای این روند ، نیاز دارد.

این روش ، اغلب با هدف نازک تر ، کوچک تر ، تنظیم زاویه یا تغییر اندازه موقعیت سوراخ های بینی ، انجام می شود.

جراحی درمانی بینی توسط جراح بینی خوب

هدف اصلی این جراحی ، درمان مشکلات تنفسی می باشد.

در عمل درمانی بینی ؛ جراح بینی ، غضروف داخل سوراخ های بینی را اصلاح می کند ؛ همچنین ، دیگر نقص های ساختاری که باعث انسداد گذرگاه های هوا ، شده است را نیز درمان می نماید.

این عمل ، با توجه به میزان پیچیدگی ها و ناهنجاری های بینی ، 1 الی 3 ساعت به طول می انجامد.

لازم به ذکر است ؛ این جراحی ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

انواع جراحی زیبایی بینی

 • جراحی بینی استخوانی

پوست نازک و انعطاف پذیر و همچنین بافت و ساختار مستحکم از مشخصه های بینی استخوانی می باشد . همچنین از لحاظ ظاهری دارای برجستگی روی پل بینی می باشند . این نوع بینی در مقایسه با بینی های گوشتی بهترین نوع برای عمل دماغ می باشند.

 • عمل بینی گوشتی

پوست ضخیم ، بافت و غضروف ضعیف از ویژگی های بینی های گوشتی می باشد لذا جراح زیبایی بینی با تجربه و مهارت کافی با تقویت بافت ضعیف بینی نتیجه مطلوبی را کسب خواهد کرد.

جراح بینی

 • جراحی بینی طبیعی

این نوع عمل زیبایي بیني برای افرادی که انتظار تغییر چندانی از عمل زیبایی بینی ندارند مناسب می باشد.

 • عمل بینی فانتزی

در جراحی بینی فانتزی ، در پل بینی قوس بیشتری ایجاد می شود و در نتیجه بینی سربالاتر و کوچکتر خواهد شد. بینی های استخوانی بهترین نوع بینی برای انجام جراحی دماغ فانتزی هستند چرا که بافت بینی داری استحکام بیشتری می باشد.

 • عمل بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی حالتی بین دو عمل طبیعی و فانتزی می باشد و مناسب افرادیست که نه خواستار طبیعی بودن بینی خود هستند و نه می خواهند فرم بینی شان شبیه به بینی های فانتزی گردد.

 • جراحی بینی ترمیمی

چنانچه در انتخاب  بهترين جراح بیني خود دقت نداشته باشید، ممکن است دچار عوارض جانبی همچون مشکلات تنفسی شوید یا از فرم بینی خود احساس رضایت نداشته باشید. در این صورت جراحی ترمیمی بینی به منظور برطرف کردن ایرادات باقی مانده از جراحي بیني اولیه انجام می شود. لازم به ذکر می باشد هزینه عمل بینی ترمیمی نسبت به جراحی اولیه بیشتر می باشد.

تفاوت عمل بینی باز و بسته از نظر بهترین جراح بینی در تهران

برای انجام عمل زیبایی بینی و اعمال تغییرات مورد نیاز بر روی بینی ، نیاز به دسترسی به استخوان و غضروف بینی می باشد ؛ به این منظور نیاز به ایجاد برش می باشد ، برای ایجاد برش جهت انجام عمل زیبایی بینی دو روش وجود دارد که تحت عنوان های عمل دماغ باز و بسته شناخته می شوند ؛ در ذیل به طور کامل در رابطه با روش های ایجاد برش آن توضیح داده شده است.

بهترین جراح بینی تهران

جراحی بینی باز

برای انجام اين جراحي به روش باز ، نیاز به ایجاد برش در ناحیه میانی حفره های بینی می باشد ، که در اصطلاح علمی با نام کلوملا شناخته می شود ؛ در این روش جراح، پس از ایجاد برش ، پوست بینی را بلند کرده و سپس به اعمال تغییرات مورد نیاز می پردازد.

عمل بینی بسته

برش های مورد نیاز در عمل بیني بسته ، داخلی می باشد ؛ بنابراین می توان گفت هیچ گونه برشی بر روی سطح خارجی پوست بینی ایجاد نمی شود ، بلکه تمامی برش ها در ناحیه درونی حفره های بینی ایجاد می شوند.

با توجه به مطالب فوق می توان گفت تنها تفاوت این دو روش ، در ناحیه برش عمل بوده و تفاوت دیگری با یکدیگر ندارند.

مزایای جراحی بینی باز

به علت بلندکردن پوست بینی در این روش ، وسعت دید جراح بینی گسترده تر از عمل های بینی به روش بسته می باشد و از این رو می تواند تغییرات بیشتری را بر روی بینی اعمال کند ، به همین علت جراحی های پیچیده همچون جراحی دماغ گوشتی ، عمل ترمیمی بینی و غیره به این روش انجام می شود.

مزایای عمل بینی بسته

میزان تورم و کبودی پس از جراحي بیني ، در این روش کمتر از روش باز می باشد. مدت زمان مورد نیاز جهت انجام این جراحی کمتر از روش باز است.

جراح بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی از نظر بهترین جراح بینی تهران

در کنار انتخاب جراح بینی ماهر و کارآزموده ، رعایت توصیه های بعد از آن ، به شما در کسب نتایج مطلوب و رضایت بخش کمک می کند. مهمترین نکات پس از آن ، عبارتند از :

کمپرس سرد

پس از عمل ، معمولا در اطراف چشم تورم و کبودی ایجاد می شود. برای تسریع بهبودی و کاهش میزان ورم و کبودی ، می توانید در 48 ساعت بعد از جراحی ، از کمپرس سرد در نواحی اطراف چشم استفاده کنید.

گچ بینی

پس از جراحی دماغ به منظور حمایت از فرم جدید بینی ، بر روی آن گچ قرار داده می شود. معمولا پس از گذشت یک هفته برای برداشتن گچ ، باید به مطب جراح بینی تان مراجعه کنید. قبل از مراجعه به مطب ، برای بهتر جدا شدن گچ از بینی بهتر است ، استحمام نمایید.

استحمام

بعد از این پروسه ، تا زمانی که گچ بر روی بینی شما قرار دارد ، برای جلوگیری از خیس شدن آن نمی توانید استحمام کنید ؛ ولی به شیوه مورد استفاده در آرایشگاه ها ، می توانید موهای خود را بشویید. بعد از برداشتن گچ بینی نیز ، از استحمام با آب گرم پرهیز کنید. زیرا گرما سبب افزایش تورم بینی می شود.

بهترین جراح بینی تهران

استراحت

پس از انجام اين جراحي بهتر است ، استراحت کافی داشته باشید. برای استراحت به کمک چند بالش ، سر را بالاتر از بدن قرار داده و به حالت طاقباز یا به پشت ، بخوابید.

فعالیت

بعد از عمل می توانید پیاده روی سبک داشته باشید. ولی تا مدتی باید از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین پرهیز کنید.

تغذیه بعد از عمل بینی

بعد از جراحي زیبایي بیني لازم است ، تا سپری شدن دوران نقاهت از غذاهای نرم و آبکی ، استفاده کنید و برای جلوگیری از وارد آمدن فشار به بینی ، از جویدن غذاهای سفت و سخت بپرهیزید. همچنین برای جلوگیری از تورم ، غذاهای پر ادویه و نمک استفاده نکنید. لازم است با داشتن رژیم غذایی سرشار از فیبر ، از بروز یبوست پیشگیری نمایید.

سرفه و عطسه کردن

در هنگام سرفه یا عطسه ، دهان خود را کاملا باز نگهدارید. از فین کردن بپرهیزید ؛ زیرا به دلیل فشار آوردن به بینی ، ریسک خطر خونریزی را افزایش می دهد.

قرار گرفتن در معرض آفتاب

از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید ، و در موارد ضروری از کرم ضدآفتاب با فاکتور حفاظتی مناسب ، استفاده کنید.

عینک زدن

بعد از جراحی تا چند ماه نمی توانید ، از عینک آفتابی یا طبی بر روی بینی خود استفاده کنید ؛ زیرا سبب تغییر فرم آن می شود. با مشورت جراح بینی می توانید از لنزهای تماسی استفاده کنید.

چسب زدن بینی

پس از برداشتن گچ بینی ، به منظور کاهش تورم و فرم گرفتن دماغ، جراح به شما توصیه می کند که تا مدتی از چسب مخصوص بر روی آن، استفاده کنید. آموزش نحوه صحیح چسب زدن را در مطب به خوبی یاد بگیرید. بهتر است قبل از هر بار تعویض چسب بینی ، دوش بگیرید و پوست دماغ را از چربی ها و آلودگی ها پاک کنید.

جراح بینی

عوارض جراحی بینی

عمل زیبایی بینی ، عملی ساده و ایمن جهت بهبود فرم ظاهری بینی می باشد و انجام آن سبب بروز عوارض در بیماران نمی شود ؛ از تنها عوارض آن می توانیم به بروز تورم و کبودی اشاره کنیم که آن نیز مسئله ای عادی بوده که به مرور زمان برطرف می شود.

هزینه عمل بینی چقدر است ؟

هزینه این عمل در هر فرد با توجه به پارامترهای گوناگون ، متفاوت بوده و نیازمند معاینه توسط جراح بینی می باشد.