جراح بینی

اولین و مهم ترین اقدام قبل از جراحی بینی ، انتخاب جراح بینی با تجربه و متخصص می باشد که در نتیجه جراحی بسیار موثر است.

جراحی بینی رایج ترین نوع جراحی زیبایی می باشد و طرفداران بسیاری را در میان خانم ها و حتی آقایان به خود اختصاص داده است.

آنچه پیداست ، جراحی زیبایی بینی جزو جراحی های اورژانسی نیست، بنابراین افراد از زمان کافی برای انتخاب بهترین جراح بيني برخوردار هستند. چنانچه در انتخاب جراح بيني متبحر و با تجربه دقت نداشته باشید ، ممکن است دچار عوارض جانبی شوید که لازم به انجام جراحی بینی ترمیمی باشد.

 

 

نحوه انتخاب جراح بینی

 • یکی از موثر ترین روش های انتخاب جراح بینی ، پرس و جو از دوستان و آشنایانی می باشد که قبلا اقدام به انجام جراحی زیبایی بینی نموده اند.
 • همچنین شما می توانید با توجه به موقعیت مکانی خود و با سرچ کردن در موتورهای جستجو ، لیستی از جراحان بینی را تهیه نمایید.
 • پس از تهیه این لیست ، به سایت جراحان مراجعه کنید و در قسمت درباره پزشک ، رزومه کاری و سوابق تحصیلی وی را مورد بررسی قرار دهید.
 • توصیه می شود برای اطمینان بیشتر ، حتما نمونه کار های جراح بیني را مشاهده نمایید. از این رو با مراجعه به گالری تصاویر موجود در سایت و صفحه اینستاگرام ایشان یا مراجعه حضوری به مطب پزشک ، نمونه کارهای جراح بيني را مورد بررسی قرار دهید.

خصوصیات جراح بینی

 1. جراح بینییکی از اقدامات موثر در نتیجه جراحی بینی ، انتخاب جراح بيني متخصص می باشد.
 2. جراح بیني موظف است بدون توجه به منافع مالی خود ، سلامت شخص را در نظر بگیرد و توانایی انجام جراحی برای انواع بینی را داشته باشد.
 3. جراح بيني باید با تسلط به علم زیبایی شناختی و داشتن قدرت تجسم بالا ، دیدگاه کلی را درباره جراحی بینی در اختیار فرد متقاضی قرار دهد.
 4. جراح زیبایی بینی باید با در نظر گرفتن انتظارات بیمار و همچنین ایجاد تناسب چهره در فرد ، نوع جراحی بینی را در جلسه مشاوره مشخص نماید.
 5. جراح بيني باید دارای سابقه کاری مطلوبی باشد و علاوه بر داشتن تخصص و تحصیلات دارای دید هنری نیز باشد.
 6. پزشک جراح بیني خوب موظف است بیمار را از اقدامات قبل و بعد از جراحی مطلع سازد.
 7. با توجه به موارد ذکر شده افراد می توانند جراح زیبایی بینی مورد اعتمادی را انتخاب نمایند.
 8. جراح بیني باید با صبر و حوصله پاسخگوی تمام سوالات بیمار باشد ، تا فرد متقاضی با آرامش خاطر اقدام به جراحی بینی نماید.
 9. جراح بینی خوب باید قادر به انجام انواع جراحی بینی باشد.

انواع جراحی زیبایی بینی

 • جراحی بینی استخوانی

پوست نازک و انعطاف پذیر و همچنین بافت و ساختار مستحکم از مشخصه های بینی استخوانی می باشد . همچنین از لحاظ ظاهری دارای برجستگی روی پل بینی می باشند . این نوع بینی در مقایسه با بینی های گوشتی بهترین نوع برای جراحی بینی می باشند.

 • جراحی بینی گوشتیجراح بینی

پوست ضخیم ، بافت و غضروف ضعیف از ویژگی های بینی های گوشتی می باشد لذا جراح زیبایی بینی با تجربه و مهارت کافی با تقویت بافت ضعیف بینی نتیجه مطلوبی را کسب خواهد کرد.

 • جراح بینی طبیعی

این نوع جراحی زیبایی بینی برای افرادی که انتظار تغییر چندانی از جراحی زیبایی بینی ندارند مناسب می باشد.

 • جراحی بینی فانتزی 

در جراحی بینی فانتزی ، در پل بینی قوس بیشتری ایجاد می شود و در نتیجه بینی سربالاتر و کوچکتر خواهد شد. بینی های استخوانی بهترین نوع بینی برای انجام جراحی بینی فانتزی هستند چرا که بافت بینی داری استحکام بیشتری می باشد.

 • جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی حالتی بین دو جراحی بینی طبیعی و فانتزی می باشد و مناسب افرادیست که نه خواستار طبیعی بودن بینی خود هستند و نه می خواهند فرم بینی شان شبیه به بینی های فانتزی گردد.

 • جراحی بینی ترمیمی

چنانچه در انتخاب جراح بيني خود دقت نداشته باشید، ممکن است دچار عوارض جانبی همچون مشکلات تنفسی شوید یا از فرم بینی خود احساس رضایت نداشته باشید. در این صورت جراحی بینی ترمیمی به منظور برطرف کردن ایرادات باقی مانده از جراحی بینی اولیه انجام می شود. لازم به ذکر می باشد هزینه جراحی بینی ترمیمی نسبت به جراحی بینی اولیه بیشتر می باشد.

تفاوت جراحی بینی باز و بستهجراح بینی

برای انجام جراحی زیبایی بینی و اعمال تغییرات مورد نیاز بر روی بینی ، نیاز به دسترسی به استخوان و غضروف بینی می باشد ؛ به این منظور نیاز به ایجاد برش می باشد ، برای ایجاد برش جهت انجام عمل زیبایی بینی دو روش وجود دارد که تحت عنوان های جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته شناخته می شوند ؛ در ذیل به طور کامل در رابطه با روش های ایجاد برش جراحی بینی توضیح داده شده است.

جراحی بینی باز

برای انجام جراحی بینی به روش باز ، نیاز به ایجاد برش در ناحیه میانی حفره های بینی می باشد ، که در اصطلاح علمی با نام کلوملا شناخته می شود ؛ در این روش جراح بینی ، پس از ایجاد برش ، پوست بینی را بلند کرده و سپس به اعمال تغییرات مورد نیاز می پردازد.

جراحی بینی بسته

برش های مورد نیاز در جراحی بینی بسته ، داخلی می باشد ؛ بنابراین می توان گفت هیچ گونه برشی بر روی سطح خارجی پوست بینی ایجاد نمی شود ، بلکه تمامی برش ها در ناحیه درونی حفره های بینی ایجاد می شوند.

با توجه به مطالب فوق می توان گفت تنها تفاوت این دو روش ، در ناحیه برش جراحی بینی بوده و تفاوت دیگری با یکدیگر ندارند.

جراح بینیمزایای جراحی بینی باز

به علت بلندکردن پوست بینی در این روش ، وسعت دید جراح بینی گسترده تر از جراحی بینی بسته می باشد و از این رو می تواند تغییرات بیشتری را بر روی بینی اعمال کند ، به همین علت جراحی های پیچیده همچون جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیمی بینی و غیره به این روش انجام می شود.

مزایای جراحی بینی بسته

میزان تورم و کبودی پس از جراحی بینی ، در این روش کمتر از جراحی بینی باز می باشد.

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام این جراحی کمتر از روش باز است.

عوارض جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی ، عملی ساده و ایمن جهت بهبود فرم ظاهری بینی می باشد و انجام آن سبب بروز عوارض در بیماران نمی شود ؛ از تنها عوارض آن می توانیم به بروز تورم و کبودی اشاره کنیم که آن نیز مسئله ای عادی بوده که به مرور زمان برطرف می شود.

Call Now Buttonتماس با ما